°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Na Cypre vyčíňal sériový vrah, vraždil cudzinky: Reakcia ministra spravodlivosti, rezignoval

Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias
02.05.2019 15:16

NIKÓZIA - Cyperský minister spravodlivosti Ionas Nicolaou vo štvrtok rezignoval na svoj post pre prípad sériového vraha, ktorý sa priznal k zabitiu siedmich žien a dievčat zo zahraničia. Urobil tak po pribúdajúcich správach, že polícia nezvládla vyšetrovanie, keď niektoré z obetí pôvodne nahlásili ako nezvestné. K vraždám sa priznal cyperský armádny kapitán a polícia naďalej pátra po zostávajúcich troch telách obetí.


Nicolaou uviedol, že odstupuje, lebo je to otázka "svedomia a princípu", pretože vraždy, podľa úradov bezprecedentné, otriasli týmto stredomorským ostrovom s vyše jedným miliónom obyvateľov. Odmietol však prevziať zodpovednosť za "evidentné pochybenia" polície v počiatočnom štádiu vyšetrovania, keďže minister podľa neho do takéhoto vyšetrovania "nezasahuje a ani by nemal".

Na Cypre vyčíňal sériový
Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias

Jedným z dôvodov rezignácie, ktorú cyperský prezident prijal, je podľa neho tiež fakt, že dôsledky vrážd už presahujú políciu a dotýkajú sa "samotných postojov a vnímania spoločnosti, ktoré nikoho z nás nectia."


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články