Protest pred ministerstvom spravodlivosti: OĽaNO žiada odvolanie Moniky Jankovskej | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Protest pred ministerstvom spravodlivosti: OĽaNO žiada odvolanie Moniky Jankovskej

Protest hnutia OĽaNO za odvolanie Moniky Jankovskej
Protest hnutia OĽaNO za odvolanie Moniky Jankovskej
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
26.08.2019 10:30

BRATISLAVA - Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zvolalo celodenný protest pred budovou Ministerstva spravodlivosti SR v Bratislave, prišli desiatky ľudí. Hnutie požaduje odvolanie štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktorá si údajne vymenila s Marianom Kočnerom stovky správ pomocou aplikácie Threema.


Jankovská prostredníctvom sociálnej siete Facebook uviedla, že podá trestné oznámenie na lídra OĽaNO Igora Matoviča za ohováranie. Matovič pripomenul, že Jankovská si písala s Marianom Kočnerom aj po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a podľa neho nemá čo vo svojej funkcii robiť. Poslanec kritizoval aj demokratickú parlamentnú opozíciu, ktorá musí byť podľa jeho slov v tomto prípade aktívnejšia.

Protest hnutia OĽaNO za
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

„Áno, je posledný letný týždeň, ale pri týchto zisteniach nemôžeme poľaviť. Pani Jankovská klamala, keď hovorila, že Mariana Kočnera nepozná, ani s ním nekomunikovala. Podľa medializovaných informácií si s ním vymenila viac ako tisíc správ," pripomenul predseda hnutia Igor Matovič, ktorý ešte v nedeľu vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd), aby v prípade Moniky Jankovskej urýchlene konali. „Ak je Peter Pellegrini chlap, okamžite pani Jankovskú odvolá. Nemôže byť vo funkcii štátneho tajomníka niekto, kto vedome spolupracoval s mafiou," povedal v nedeľu Matovič.

Protest hnutia OĽaNO za
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom Kočnerom pomocou aplikácie Threema. Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku a zatiaľ nereagovala na otázky, či odíde zo svojho postu. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom. Denník N priniesol informáciu, že ide o prokurátora Bystríka Paloviča, sudkyne Zuzanu Maruniakovú, Miriam Repákovú, ako aj krajskú sudkyňu Andreu Haitovú, ktorá je Jankovskej sestra.

Protest hnutia OĽaNO za
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Protest hnutia OĽaNO za
Zdroj: SITA/Branislav Bibel


Galéria

Protest hnutia OĽaNO za Protest hnutia OĽaNO za Protest hnutia OĽaNO za Protest hnutia OĽaNO za Protest hnutia OĽaNO za

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články