Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Rozvod známeho Slováka po 17 rokoch: Šťastie našiel po boku tejto kočky!

Marek Ťapák
Marek Ťapák
Zdroj: TASR
22.04.2021 00:01

BRATISLAVA - Na prvýkrát to nevyšlo! Meno dnešného narodeninového oslávenca Mareka Ťapáka je v našich končinách dobre známe. Talentovaný herec, ktorý stvárnil legendárneho Popolvára, zaujme nielen talentom, ale aj charizmou. V minulosti jeho šarmu podľahla aj bývalá riaditeľka Markízy - Zuzana Ťapáková, s ktorou žili v manželstve 17 rokov. A potom prišiel rozvod...


Marek Ťapák sa narodil 22. apríla 1960 v Bratislave. Jeho otcom bol známy režisér Martin Ťapák, mama Darina Ťapáková bola jednou za zakladajúcich členiek SĽUK-u. Má brata Jána, ktorý sa venuje sochárstvu a výtvarnej tvorbe.  

Marek Ťapák a Emília Vašáryová v počine Živý bič (1966).
Rozvod známeho Slováka po
Zdroj: archiv STV

Po skončení štúdia na VŠMU začal Marek pôsobiť na Novej scéne, ktorej neskôr aj šéfoval. Pred kamerami prvýkrát stál ešte ako malý chlapec. Na konte má účinkovanie v mnohých televíznych filmoch a rozprávkach. Viacerým sa vryl do pamäte ako Popolvár najväčší na svete. Zahral si tiež v markizáckych seriáloch Horúca krv, Chlapi neplačú, či Milenky. 

Marek Ťapák v rozprávke Popolvár najväčší na svete.
Rozvod známeho Slováka po
Zdroj: Taurus Film

Od júna 2018 pôsobil ako programový riaditeľ v RTVS. V júni minulého roka však kvôlu dlhodobým zdravotným problémom na tomto mieste skončil. 

Marek Ťapák.
Rozvod známeho Slováka po
Zdroj: TASR

V minulosti bol Marek ženatý so Zuzanou Ťapákovou, ktorú verejnosť pozná vďaka pôsobeniu na čele Markízy. Ich manželstvo skončilo v roku 2001 a trvalo 17 rokov. Ešte počas tohto vzťahu sa zoznámil so svojou druhou manželkou - tanečnicou Katkou. 

Zuzana Ťapáková bola prvou manželkou Mareka Ťapáka.
Rozvod známeho Slováka po
Zdroj: Jan Zemiar

Dvojica má spolu dcéru, ktorej dali meno Taruna. Marek otvorení hovorí, že Katka nebola dôvodom, prečo jeho prvé manželstvo skončilo. Vraj, ak by mu ona neprišla do cesty, tak by možno trvalo o ćosi dlhšie, ale i tak by skončilo rozvodom. 

Marek Ťapák s druhou manželkou Katarínou.
Marek Ťapák s manželkou
Zdroj: profimedia.sk

Marek Ťapák našiel šťastie po boku tanečníce Kataríny.
Rozvod známeho Slováka po
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: TASR, archiv STV, Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články