Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Daniela Hantuchová ako 17-ročná: Neuveríte... Toto nemôže byť ona!

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová
Zdroj: Instagram DH
23.04.2021 00:01

BRATISLAVA - Daniela Hantuchová si už užíva tenisový dôchodok, bielemu športu sa venuje už len ako televízna moderátorka. Počas kariéry bola často zaraďovaná aj do rebríčka najsexi športovkýň. Ako 17-ročná však tento imidž ešte nemala.


Daniela Hantuchová sa narodila 23. apríla 1983. Ako dieťa bola pohybovo nadaná, ale venovala sa aj hre na klavír. Nakoniec ju babička priviedla k tenisu. 

Prvý juniorský zápas odohrala v roku 1997 proti Martine Suchej. Prehra ju namotivovala a neskôr začala vyhrávať. Suchej potom prehru oplatila v jednom z úvodných zápasov svojej profesionálnej kariéry. Už v máji 1999 vyhrala v USA  ITF turnaj a získala svoj prvý titul. 

Vo Fed Cupe debutovala ako 16-ročná a po boku Ľudmily Cervanovej siahla na víťazstvo. O tri roky neskôr sa výraznou mierou zaslúžila o jediný triumf Slovenska v Pohári federácie. 

Daniela Hantuchová v roku 2000 ako 17-ročná
Daniela Hantuchová ako 17-ročná:
Zdroj: TASR

Celkovo reprezentovala našu krajinu 16 rokov. Okrem Fed Cupu vyhrala aj Hopmanov pohár po boku Dominika Hrbatého. 

Počas svojej kariéry vyhrala šesť turnajov WTA v dvojhre, do finále sa dostala v ďalších deviatich turnajoch. Kariérne maximum v rámci rebríčka WTA dosiahla v roku 2003, keď figurovala na 5. mieste. V roku 2007 bola na 12. mieste a v januári 2008 na 8. priečke. Kariéru ukončila v lete 2017. 

Daniela Hantuchová ako 17-ročná:
Zdroj: TASR

Aktuálne Daniela pracuje v Londýne, kde moderuje športovú reláciu. Vo voľnom čase sa venuje napríklad aj golfu. Hoci fyzicky je podľa nej náročnejší tenis, psychicky predstavuje výzvu práve hra  s bielou loptičkou. „Pre mňa osobne je golf mentálne náročnejší, pretože v tenise môžete prehrávať 6/0, 5/0 a stále máte možnosť otočiť zápas, aj keď hráte úplne najhoršie, ale kým bojujete, stále máte šancu až do posledného bodu. To v prípade golfu neplatí,” uviedla na sieti Instagram. 

Daniela Hantuchová ako 17-ročná:
Zdroj: Instagram DH

Daniela Hantuchová ako 17-ročná:
Zdroj: Instagram DH

 


Galéria

Daniela Hantuchová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články