°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Legendárny Rumburak (70) sa nikdy neoženil: Mysleli si, že je gay!

Jiří Lábus
Jiří Lábus
Zdroj: profimedia.sk
26.01.2020 00:00

PRAHA - O jeho talente nebolo nikdy pochýb. Avšak milostný život dnešného oslávenca - Jiřího Lábusa vyvolával rôzne špekulácie. Prečo sa predstaviteľ legendárneho Rumburaka nikdy neoženil?


Jiří Lábus sa narodil 26. januára 1950 a už od detstva túžil po hereckej profesii. Keď skončil gymnázium, jeho kroky smerovali na DAMU. Objavoval sa v rôznych filmoch a televíznych počinoch. Mnohým sa bude navždy spájať najmä s postavou čarodejníka Rumburaka v legendárnom seriáli Arabela. Lábus je tiež neodmysliteľnou súčasťou trilógie Slunce, seno...

Spolu s kolegom Oldřichom Kaiserom roky tvorili komickú dvojicu a mali relácie Možná přijde i kouzelník a Tlučhořovi. 

Jiří Lábus roky pôsobí aj ako dabingový herec. Často dabuje napríklad Rowana Atkinsona a svoj hlas prepožičal aj Marge zo Simpsonovcov. 

Lábus je uznávaným a obľúbeným umelcom. Na konte má aj viaceré ocenenia, vrátane Českých levov, cenu Thalie a iné. 

Jiří Lábus je talentovaný a obľúbený herec.
Jiří Lábus
Zdroj: SITA

Čo sa týka súkromia, je Lábus zarytým starým mládencom. Vďaka tomu, že si herec svoje súkromie vždy strážil a nemal potrebu o ňom hovoriť, musel čeliť fámam, že je homosexuál. Pravda je ale úplne iná. „Jirka je na ženy. A boli časy, keď bol až príliš. Ale on o tom jednoducho nehovorí,” uviedla v minulosti pre týždenník Sedmička jeho dobrá kamarátka.   

Lábus si rokmi zvykol na život bez záväzkov a nikdy nemal prehnanú potrebu mať deti. Po jeho boku sa objavilo viacero žien, avšak ani jednej z nich sa nepodarilo dostať slávneho herca pred oltár. 

Jiří Lábus a Oldřich Kaiser tvorili zábavnú dvojicu.
Jiří Lábus
Zdroj: SITA


Galéria

Jiří Lábus Jiří Lábus je talentovaný Jiří Lábus a Oldřich Jiří Lábus Jiří Lábus Jiří Lábus Jiří Lábus ako Rumburak Jiří Lábus ako Rumburak

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: profimedia.sk, SITA, FS Barrandov, ČT

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články