°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Šok! Zomrela čarodejnica (†79) z Arabely: Bojovala s koronavírusom!

Jana Andresíková stvárnila v Arabele čarodejnicu pani Černú.
Jana Andresíková stvárnila v Arabele čarodejnicu pani Černú.
Zdroj: CT
19.10.2020 21:48

PRAHA - Český umelecký svet je v smútku! Zomrela totiž známa herečka, dabérka a pedagogička Jana Andresíková (†79). Tá môže byť slovenským divákom známa najmä ako čarodejnica pani Černá z legendárneho seriálu Arabela. Podľa jej priateľa bojovala s koronavírusom!


Český Blesk o tom informovala jej dcéra Michaela Binderová. „S bolesťou v srdci oznamujeme, že nás dnes opustila moja maminka, herečka a pedagogička doc. Jana Andresíková,“ oznámila spomínanému portálu zdrvená dcéra. 

„Jana bola už niekoľko mesiacov po operácii zlomeniny nohy v Centre následnej starostlivosti v Mělníku, kde rehabilitovala. Dnes dopoludnia bola prevezená do mělnickej nemocnice, pretože jej už niekoľko dní bolo zle. Bol u nej potvrdený koronavírus, bohužiaľ hneď na to, okolo poludnia, zomrela. Jej telo bolo oslabené niekoľkými srdcovými kolapsami a mŕtvicami,“ ozrejmil Blesku herečkin kamarát René Kekely. 

Andresíková bola vyhľadávanou dabingovou herečkou, často prepožičiavala svoj hlas Whoopi Goldberg. V roku 2010 jej bola udelená Cena Františka Filipovského za celoživotné dielo. Jej poslednou výraznou filmovou postavou bola Lady v Kameňákoch Zdeňka Trošku. Česť jej pamiatke!

Jana Andresíková stvárnila v Arabele čarodejnicu pani Černú.
Jana Andresíková
Zdroj: CT


Galéria

Jana Andresíková Jana Andresíková stvárnila v Jana Andresíková stvárnila v Jana Andresíková Jana Andresíková

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články