°C

Pondelok, 24. február 2020. Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika.

Vdova už v 31 rokoch: Sestrička z Básnikov pochovala dvoch manželov

Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
Zdroj: FS Barrandov
26.03.2019 00:01

PRAHA - Na konci januára opustil tento svet Luděk Munzar (†85) a jeho manželka Jana Hlaváčová (81) nebola pre zlý zdravotný stav schopná zúčastniť sa jeho poslednej rozlúčky. Prvýkrát sa herečka stala vdovou už ako 31-ročná.


Jana Hlaváčová sa narodila 26. marca 1938. V divadle aj televízii sa stala obľúbenou herečkou, ktorá má na konte množstvo úloh. Televíznym divákom môže byť známa z filmov o Básnikoch, objavila sa aj v snímkach Učiteľ tanca, Námestíčko, Hraběnky. Jej posledným filmov je Viditeľný svet z roku 2011, kedy ukončila aj divadelnú kariéru. Hovorilo sa o depresiách a začala sa u nej prejavovať Parkinsonova choroba. 

Jana Hlaváčová
Zdroj: YouTube

Práve pre zdravotné problémy sa Jana nezúčastnila poslednej rozlúčky so svojím manželom a zároveň hereckým kolegom Luďkom Munzarom. Ten zomrel koncom januára. „Všetko je teraz depresívne. teraz vám môžem povedať len jedno - stále spím,” zverila sa niekoľko dní po jeho smrti českým novinárom. „Môj manžel? Pre mňa to bol predovšetkým slušný človek a to som si cenila najviac,” povedala. 

Munzar bol pre Hlaváčovú druhým manželom. O toho prvého prišla, keď mala len 31 rokov. Jiří Michna zomrel po ťažkej chorobe ako 34-ročný v roku 1969. Dvojica mala spolu dcéru Terezu. S Munzarom, ktorý už predtým bol tiež raz ženatý, má Jana dcéru Barboru, ktorá je tiež herečkou. 

Jana Hlaváčová v čase, keď prišla o prvého manžela.
Vdova už v 31
Zdroj: CT

Jana Hlaváčová a Luděk Munzar
Vdova už v 31
Zdroj: CT


Galéria

Jana Hlaváčová Jana Hlaváčová Jana Hlaváčová v čase, Jana Hlaváčová a Luděk Jana Hlaváčová v roku Jana Hlaváčová v roku Jana Hlaváčová hrala aj

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články