°C

Štvrtok, 9. apríl 2020. Meniny má Milena, zajtra Igor.

Na hrob mu nikdy nepôjde: Česká herečka nebola manželovi na pohrebe a rok po tom... Je na tom vážne zle!

Jana Hlaváčová a Luděk Munzar
Jana Hlaváčová a Luděk Munzar
Zdroj: CT
29.01.2020 16:11

PRAHA - Pred pár dňami uplynul rok od smrti českej legendy Luďka Munzara (†85). Jeho manželka Jana Hlaváčová (81), ktorá s ním strávila 50 rokov, ale pre zdravotné problémy na pohrebe chýbala. A na jeho hrobe odvtedy ani nebola, ani na výročie. Už sa zmierila s tým, že sa tam ani nikdy nedostane...


Luděk Munzar zomrel 26. januára 2019, v nedeľu teda uplynul rok od jeho smrti. Český Blesk preto kontaktoval vdovu Janu Hlaváčovú s otázkou, či bola pri jeho hrobe. Na pohrebe totiž zo zdravotných dôvodov chýbala. 

A bohužiaľ, jej stav sa odvtedy k lepšiemu nezmenil. Trápi ju Parkinsonova choroba a pohybuje sa len občas pomocou chodítka. „Luděček mi veľmi chýba, na cintoríne som za ním ale nebola. Nejde to, nechodím, som ležiak,” povedala Blesku známa herečka. 

Luděk Munzar a Jana Hlaváčová kedysi na divadelných doskách
Na hrob mu nikdy
Zdroj: archív Národného divadla Praha

Munzar odpočíva na zbraslavskom cintoríne, pričom práve Zbraslav je miestom, kde sa 14. mája 1969 s Hlaváčovou zosobášili. Pár dní pred 50. výročím svadby tam rodina rozptýlila jeho popol, hoci zomrel v januári. Jana tam však chýbala. „Na zbraslavskom cintoríne som nebola, ani keď sa tam moja rodina s Luděčkom lúčila na rozptylovej lúčke. Už vtedy som sa zmierila s tým, že tam za ním už nikdy nebudem môcť ísť,” priznala smutne herečka.

Jana Hlaváčová
Zdroj: YouTube


Galéria

Jana Hlaváčová a Luděk Luděk Munzar a Jana Jana Hlaváčová Luděk Munzar

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články