Rozhovory s kandidátmi - regionálne voľby 2022 | Topky.sk
Sobota, 10. december 2022. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Rozhovory

Choré dieťa na rodinnú oslavu nepatrí! Žiadne stretnutia s kamarátmi ani starými rodičmi, vystríha odborník

01.12.2022 06:00

Deti už pár mesiacov chodia do škôl, škôlok, vstupujeme však do sezóny, kedy sa začínajú rozbiehať vírusové i bakteriálne infekcie. Deti sú špeciálne náchylné, keďže si v kolektívoch odovzdávajú bacily veľmi intenzívne. Ako ich ochrániť pred rôznymi infekciami, ako funguje u nich imunita či o tom, aká prevencia je efektívna, sme sa rozprávali s prednostom... viac »

Voľby 2022 a politická inzercia V prípade záujmu o vypracovanie ponuky pre politickú inzerciu
kontaktujte prosím obchodné oddelenie

ROZHOVOR: Staré Mesto nie je iba o liberáloch, prízvukuje kandidátka na starostku Romana Tabák

ROZHOVOR: Staré Mesto nie
FotoVideo

26.10.2022 18:00

BRATISLAVA - Bývalá tenistka a v súčasnosti poslankyňa NR SR Romana Tabák (Sme-rodina) má ambície presadiť sa aj v komunálnej politike. Do Starého Mesta chce priniesť viac športu a škôlok pre deti. Hovorí o sebe, že je večná optimistka a kritika, ktorej čelí, ju posúva vpred. Hovorí, že na to musela byť pri vstupe do politiky pripravená. viac »


ROZHOVOR so Štefanom Zimom: Vnímam často pomalé tempo v riešení kľúčových potrieb kraja

ROZHOVOR so Štefanom Zimom:

24.10.2022 15:18

BRATISLAVA – Štefan Zima hovorí o často pomalom tempe v riešení kľúčových potrieb pre chod Bratislavského kraja, vytiahnuť ho chce na vyšší medzinárodný štandard. Výzvy vidí vo viacerých oblastiach a smeroch. Rozhovor so Štefanom Zimom je súčasťou série rozhovorov s kandidátmi na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). viac »


ROZHOVOR s Dušanom Veličom: Bratislavský kraj veľký progres nezaznamenal

ROZHOVOR s Dušanom Veličom:

24.10.2022 15:07

BRATISLAVA – Bratislavský kraj podľa Dušana Veliča v uplynulých rokoch veľký progres nezaznamenal. Veľkým problémom je podľa neho doprava, za pozitívum pokladá potenciál cestovného ruchu. Prichádza s víziou zeleného, zdravého, vzdelaného a prepojeného kraja. Rozhovor s Dušanom Veličom je súčasťou série rozhovorov s kandidátmi na predsedu Bratislavského... viac »


ROZHOVOR Juraj Ďurove týždeň pred voľbami: Základom rozvoja regiónu sú dobre fungujúce obce a mestá

ROZHOVOR Juraj Ďurove týždeň

23.10.2022 08:20

KOŠICE - V jesenných krajských voľbách sa o post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude uchádzať odborný poradca z Košíc Juraj Ďurove. Kandiduje za politické hnutie Socialisti.sk. Rozhovor s ním je súčasťou série rozhovorov s kandidátmi na predsedu KSK. viac »


ROZHOVOR Miloslav Klíma otvorene: Potrebujeme primátora, ktorý dokáže robiť správne rozhodnutia

Miloslav Klíma

23.10.2022 07:43

KOŠICE - V jesenných komunálnych voľbách sa o post primátora Košíc bude uchádzať aj 44-ročný výkonný riaditeľ Miloslav Klíma. Je nezávislým kandidátom. Rozhovor s Klímom je súčasťou série rozhovorov s kandidátmi na primátora mesta Košice. viac »


ROZHOVOR Kandidát na prešovského župana Kaliňák: Župa je v rozklade. Finančne pôsobí ako vykradnutá krčma

ROZHOVOR Kandidát na prešovského
Foto

22.10.2022 08:49

PREŠOV - O post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa uchádza ústredný riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák z Prešova. Kandiduje s podporou Hlasu-SD, Smeru-SD, SNS a Aliancie. Medzi jeho priority patrí podpora firiem v regióne, školstvo reagujúce na potreby trhu práce či budovanie kanalizácií, vodovodov a čistiarní odpadových vôd. viac »


Ľudia z Popradu odchádzajú, mladí nemajú kde bývať. POZRITE, ako to chce riešiť kandidát na primátora mesta

Kandidát na primátora Popradu

21.10.2022 13:00

POPRAD - Ľudia mu pred štyrmi rokmi prejavili dôveru a stal sa najmladším mestským poslancom v histórii Popradu. František Majerský počas svojho pôsobenia dlhodobo poukazoval na nehospodárne nakladanie s majetkom mesta. Otvorene kritizoval obchod s mestským kúpaliskom, kvôli ktorému obyvatelia Popradu prišli o lukratívne miesto na oddych. Neustále ... viac »


VIDEOROZHOVOR: Predseda nového subjektu SOM Slovensko: Poslednou kvapkou, prečo sme vznikli, bola nezmyselná politika vlády

Jozef Krúpa
Video

20.10.2022 10:00

BRATISLAVA - Pred rokom v lete sa šepkalo o vzniku nového subjektu, ktorý by mal byť v hlavnom meste istou protiváhou Vallovcom. Strana nakoniec vznikla krátko pred komunálnymi voľbami. Medzi zakladajúcich členov patria úspešní starostovia bratislavských mestských častí, primátori a poslanci z celého Slovenska. Podľa slov predsedu, za každým jedným... viac »


ROZHOVOR Kandidát na bratislavského župana: Komunálne voľby budú referendom o neschopnej súčasnej vláde

Ján Mažgút
FotoVideo

17.10.2022 00:01

BRATISLAVA - Za najväčšie zlyhanie v Bratislavskom kraji považuje proces verejného obstarania pri autobusovej doprave. Procesy neboli, podľa jeho slov, nastavené správne. Sám navrhuje tri riešenia, ako zlepšiť dopravu v kraji, aby bola efektívnejšia. Pozrite si rozhovor s Jánom Mažgútom. viac »


VIDEOROZHOVOR: Kandidát na banskobystrického župana: Do kraja som priniesol viac peňazí z eurofondov, ako celý manažment okolo Lunterovcov

VIDEOROZHOVOR: Kandidát na banskobystrického

07.10.2022 14:05

BANSKÁ BYSTRICA - Nielen doprava, v ktorej je odborníkom, je pre neho kľúčová. Aj vďaka nemu sa podarilo čerpať eurofondy a kraj bude mať 62 nových autobusov pre ľudí za 16,5 milióna Eur. Súčasné vedenie kraja kritizuje, že nevie čerpať ponúknuté peniaze z eurofondov a berie si na to aj nezmyselné úvery. „Naše cesty v kraji sa rekonštruujú z bežného rozpočtu... viac »


ROZHOVOR Kandidát na banskobystrického župana Lunter: S eurofondami a odlivom ľudí majú probémy aj iné kraje

Na snímke uprostred podpredseda
FotoVideo

05.10.2022 16:37

BANSKÁ BYSTRICA - Ide do tuhého. Reč je o komunálnych a župných voľbách, ktoré sa tento rok konajú spolu posledný októbrový víkend. Súboj o víťazstvo je napätý a protikandidáti na seba vyťahujú rôzne informácie, čím sa snažia ovplyvniť výsledok volieb. Tvrdý súboj panuje aj v Banskobystrickom kraji. V rozhovore pre Topky.sk poukázal kandidát Ondrej... viac »


VIDEOROZHOVOR: Primátor Matúš Vallo odmieta kritiku a takto vysvetľuje svoje rozhodnutia. Presvedčil vás?

VIDEOROZHOVOR: Primátor Matúš Vallo
FotoVideo

30.09.2022 18:00

Komunálne voľby o necelý mesiac rozhodnú, kto sa postaví do čela samospráv. V hlavnom meste sa boj vyostruje a ide naozaj do tuhého. viac »


VIDEOROZHOVOR: Na magistráte sa podpisujú čudné zmluvy, za ktoré môže ísť niekto do väzby. Tvrdí kandidát na primátora Rudolf Kusý

VIDEOROZHOVOR: Na magistráte sa

29.09.2022 06:00

BRATISLAVA - Za najväčší problém hlavného mesta považuje peniaze. Bratislava je podľa jeho slov najzadĺženejšia vo svojej histórií. Upozorňuje na hrozbu, že prídeme o peniaze z eurofondov, ak do konca budúceho roka nepostavíme električku do Petržalky. Rovnako mestu hrozí, že bude musieť vrátiť milióny za „zbabranú“ Karloveskú radiálu. viac »


ROZHOVOR Výmena Luntera je potrebná: Amaterizmus najhrubšieho zrna! TOTO sú najväčšie problémy banskobystrického kraja

ROZHOVOR Výmena Luntera je
Video

12.09.2022 08:20

BRATISLAVA – Rodinkárstvo, spory s dopravcami, prehraté milióny. Aj to sú niektoré z problémov, s ktorými v posledných rokoch bojuje banskobystrický kraj. Dá sa povedať, že je najviac skúšaným krajom od vzniku žúp. Októbrové voľby budú pre kraj mimoriadne dôležité. Čo sú najväčšie problémy kraja a je najhorším v čerpaní eurofondov? Kto zaplatí milióny... viac »


Najčítanejšie články