Magna Záchranca | Topky.sk

°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Magna Záchranca

Experiment: Stovkám Slovákov a Čechov sa na účte objavilo 10 Eur. Všimla si to len štvrtina

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

12.12.2017 17:00

Čo by ste robili, keby sa vám na bankovom účte neplánovane objavila čiastka v hodnote niekoľko Eur? Práve to sa v novembri stalo stovkám slovenských a českých firiem a jednotlivcom. Čiastku im zaslala humanitárna organizácia MAGNA, ktorú zaujímalo, či si ju príjemcovia peňazí vôbec všimnú. viac »

DR Kongo: MAGNA pomáha prežiť aj novorodencom s nízkou pôrodnou hmotnosťou

DR Kongo | Školenie

20.06.2016 16:00

Predčasne narodené deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou majú v Demokratickej republike Kongo malú šancu na prežitie. MAGNA asistuje pri bezpečnom pôrode a motivuje matky ku kojeniu. Je to život zachraňujúci postup v subsaharskej Afrike, kde nie sú iné možnosti. viac »


Na lekárov v Sýrii stále útočia. MAGNA zásobuje liekmi zdravotné centrum a mobilnú kliniku

Na lekárov v Sýrii

08.06.2016 09:00

BRATISLAVA/GAZIANTEP - Počas mesiaca máj bolo v Sýrii zabitých takmer 5000 ľudí. Veľkú časť obetí tvorí civilné obyvateľstvo – ženy a deti, bezpečných zón je stále menej a ľudia utekajú do čoraz odľahlejších oblastí, kde nie je prístup k zdravotnej starostlivosti, jedlu a základným potrebám. Opakujú sa aj útoky na nemocnice a zdravotnícke zariadenia, ... viac »


Meningitída je v Južnom Sudáne smrteľná choroba. MAGNA zachraňuje deti očkovaním

Južný Sudán, 2016 |

07.06.2016 09:00

Južný Sudán získal nezávislosť v júli 2011. Avšak ťažko ubránená radosť z nezávislosti netrvala dlho. V krajine vypukla občianska vojna a situácia pre civilné obyvateľstvo sa stala neúnosná. Každý piaty obyvateľ musel opustiť svoj domov. Vznikajú preplnené tábory pre vnútorne vysídlených ľudí, kde je nepostačujúca hygiena, zdroje jedla a imunizácia ... viac »


SPRÁVA Z TERÉNU: AKO V SÝRII ZACHRAŇUJEME ŽIVOTY

SPRÁVA Z TERÉNU: AKO

31.05.2016 08:00

“Už som vyčerpal všetky svoje možnosti: nemôžem odísť a nemôžem ani zostať, pretože obe z týchto dvoch možností sú príliš nebezpečné a finančne náročné. Nemôžem zomrieť, pretože mám deti a rodinu o ktorých sa treba postarať …” viac »


Najnebezpečnejším miestom v Sýrii je momentálne nemocnica

Najnebezpečnejším miestom v Sýrii

25.05.2016 11:00

O situácii v Sýrii, o dôvodoch humanitárnej misie a jej fungovaní, ako aj o tom, ako môžu Slováci pomôcť sme sa rozprávali s Martinom Bandžákom, výkonným riaditeľom humanitárnej organizácie MAGNA. viac »


Nádej existuje. Bez nádeje by sme boli všetci mŕtvi

Nádej existuje. Bez nádeje

20.05.2016 09:00

Tajná spoveď lekára, ktorého neumlčali ani bomby a zachraňuje životy s mobilnou klinikou. viac »


Baktéria tetanu ohrozuje matky a novorodencov. MAGNA zabezpečuje ich vakcináciu a zachraňuje životy

Baktéria tetanu ohrozuje matky

19.04.2016 17:30

V rozvojových krajinách ročne zomiera až 500.000 novorodencov na následky otravy krvi spôsobenú toxínom baktérie tetanu. Táto baktéria sa dostáva do prostredia s výlučkami rôznych zvierat (ošípaných, koní, oviec, hovädzieho dobytka) a v pôde pretrváva niekoľko rokov. Pri dotyku a akomkoľvek porušení kože môže baktéria preniknúť do organizmu, a spôsobí ... viac »


Kambodža: Deti z MAGNA HIV/AIDS programu sa stávajú rodičmi. Majú zdravé deti

Kambodža: Deti z MAGNA

07.04.2016 11:00

“To je môj zdravý syn. On už nemusí byť na liekoch proti vírusu HIV!” V MAGNA nemocnici Chea Chumneas v Kambodži pyšne ukazuje 19 ročný Thoeun spiace bábätko detskému lekárovi. Od detstva bol v MAGNA HIV/AIDS programe. viac »


Južný Sudán: MAGNA otvorila novú pôrodnicu, matky majú šancu porodiť v bezpečí zdravé deti

Južný Sudán: MAGNA otvorila

29.03.2016 18:00

Napriek zostrujúcim sa konfliktom, komplikovanej spoločenskej aj bezpečnostnej situácii v Južnom Sudáne sa humanitárnej organizácii MAGNA podarilo tento mesiac otvoriť novú pôrodnicu. Bude poskytovať zdravotnú starostlivosť pre matky s deťmi v oblasti Terekeka v Centrálnej Equatórii viac »


MAGNA vysiela zdravotníkov bližšie k ohnisku sýrskeho konfliktu

MAGNA vysiela zdravotníkov bližšie

29.03.2016 17:00

Bratislava, 18. marca 2016 - MAGNA po zatvorení balkánskej cesty presúva svoje aktivity z tranzitného tábora v Slavonskom Brode, Chorvátsko do oblastí v Sýrii a blízko sýrskych hraníc - tam, kde v súčasnosti ľudia utekajúci pred vojnou nemajú prístup k základnej zdravotnej starostlivosti. Už v najbližších týždňoch otvorí dlhodobú misiu v Libanone, odkiaľ ... viac »


MAGNA koordinátorka: Preživší sexuálneho násilia potrebujú medicínsku pomoc. To je to, čo robíme

MAGNA koordinátorka: Preživší sexuálneho

10.03.2016 08:00

Sophie Demay je MAGNA projektová koordinátorka v teréne pre medicínske projekty v hlavnom meste Kinshasa Demokratickej republiky Kongo od septembra 2015. Sophie koordinuje štyri MAGNA bežiace medicínske projekty v Kinshase. MAGNA vedie dva projekty na sexuálne a rodové násilie (SGBV), uskutočňuje výživový program v 22 zdravotných centrách a začala nový ... viac »


Na území Sýrie podáva anestézu nižší zdravotnícky personál podľa návodu

Na území Sýrie podáva

08.03.2016 10:30

15. marca bude päť rokov odkedy začala vojna v Sýrii. Nevinné protesty strednej vrstvy obyvateľov, násilné potlačenie a tisícky obyčajných ľudí vo väzniciach v neľudských podmienkach vyústili do vojny, v ktorej neplatia žiadne pravidlá ľudskosti. Vojna spôsobila jednu z najväčších migračných vĺn a humanitárnych katastrôf posledných rokov. viac »


Prvorodička Maria zvládla komplikovaný pôrod. Vďaka MAGNA komunitným zdravotníkom v Kongu

Prvorodička Maria zvládla komplikovaný

22.02.2016 15:00

Maria má 19 rokov a býva v hlavnom meste Demokratickej republiky Kongo, Kinshase. Žije ako slobodná matka a predáva zeleninu, aby si zarobila na živobytie. Dnes má zdravého chlapčeka a pravidelne navštevuje novootvorené MAGNA zdravotné centrum v Camp Luka. viac »


Slavonski Brod je stále v pohybe. MAGNA zdravotníci pokračujú v pomoci

CHORVÁTSKO, Slavonski Brod, 2015

08.02.2016 09:00

MAGNA zdravotnícky tím, ktorý už od septembra pôsobí v Chorvátsku, stále poskytuje zdravotnícku starostlivosť deťom a ich rodinám na úteku, ktorí prechádzajú cez Zimný tranzitný kemp v Slavonskom Brode. Tím zložený z lekárov, zdravotných sestier, odborníkov na výživu detí a psychosociálnu pomoc sa každý deň stará o tisíce ľudí na úteku. viac »


"Deti nie je možné oklamať," tvrdí detská lekárka onkológie Julka Horáková

KAMBODŽA, Phnom Penh, 2004

05.02.2016 09:00

Stála pri vzniku misie MAGNA v Kambodži. Spolu sme tam založili kliniku a rozbehli nové projekty v Afrike. V januári 2016 dostala vyznamenanie prezidenta. Detská lekárka onkológie, Julka Horáková. viac »


Kambodža: "Znovu môžem chodiť von s kamarátmi," raduje sa Vibol

Kambodža:

27.01.2016 10:30

“Dostal som ďalšiu šancu,” teší sa šestnásťročný Vibol, ktorý žije so svojou matkou v provincii Kandal v Kambodži. S Vibolom sa poznáme desať rokov. Keď mal šesť rokov, diagnostifikovali mu vysoké štádium rozšírenia infekcie vírusu HIV. Pod dohľadom MAGNA lekára a sociálneho pracovníka Vibol zaznamenal okamžité zlepšenie zdravotného stavu. viac »


Ďakujeme!

JUŽNÝ SUDÁN. 2015. Deti

18.01.2016 12:00

MAGNA je slovenská humanitárna organizácia, ktorej poslaním je zabezpečovať zdravotnú, nutričnú a sociálnu pomoc deťom a ich rodinám postihnutých či už chudobou, chorobami, vojnou alebo ekologickou devastáciou a to bez ohľadu na etnickú, náboženskú či rasovú príslušnosť. Magna bola založená na Slovensku v roku 2001. Naše poslanie sme úspešne napĺňali ... viac »


Prezývajú ho „Diktor". Pomáha zachraňovať detské životy v Južnom Sudáne

Prezývajú ho „Diktor

30.11.2015 15:00

Od vypuknutia nepokojov koncom roku 2013 v Južnom Sudáne je vzhľadom na preplnené kapacity a zlú úroveň hygieny v utečeneckých táboroch vysoká pravdepodobnosť nákazy prenosnými chorobami. viac »


Dva roky po tajfúne na Filipínach už funguje zdravotnícka pomoc. Aj vďaka slovenskej MAGNE

Filipíny v roku 2013.

23.11.2015 13:30

Začiatkom novembra 2013, presne pred dvoma rokmi, zasiahol Filipíny tajfún Haiyan. Zahynulo počas neho 6 300 ľudí a státisíce ostali bez domova. Slovenská humanitárna organizácia MAGNA pôsobila na Filipínach bezprostredne po katastrofe až do februára 2015. viac »


Skutočný príbeh z hranice

Skutočný príbeh z hranice

10.10.2015 09:00

Hraničný prechod Bapska, Chorvátsko, niečo pred polnocou 25. septembra 2015. Prechádzame na srbskú stranu. Policajti tu utečencov v záujme udržania poriadku a bezpečnosti držia v 50 členných skupinách. Na asfalte na tenkej podložke polosedí vyčerpaná žena, vedľa nej dva a polročný chlapček a malé bábätko. Žena je taká unavená, že zťažka dokáže komunikovať. Volá sa Sakta viac »


Najčítanejšie články