Maštalír ako samoľúby neverník: Toľko klamstiev, až... Kde je PRAVDA? | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Maštalír ako samoľúby neverník: Toľko klamstiev, až... Kde je PRAVDA?

Tomáš Maštalír a Rebeka Poláková
Tomáš Maštalír a Rebeka Poláková
Zdroj: BRAŇO KONEČNÝ/archív MDPOH
04.12.2019 13:30

BRATISLAVA - Geniálny Tomáš Maštalír stvárňuje hlavnú postavu v hre Pravda, kde mu sekunduje Zuzana Fialová ako jeho podvádzaná manželka. A Marián Mitaš ako kamarát, ktorému spáva so ženou. Tú stvárňuje Rebeka Poláková v alternácii so Zuzanou Kanócz.


„Budem ti pripadať naivná, ale niekedy si hovorím, aké by bolo všetko jednoduchšie, keby si všetci hovorili pravdu,” hovorí ona. 

„To by bola hrôza. Hotová nočná mora. Keby si ľudia zo dňa na deň prestali klamať, nezostal by na Zemi jediný pár. Vlastne by to bol koniec civilizácie,” oponuje on. 

Michel a Alice (Tomáš Maštalír a Rebeka Poláková)
Maštalír ako samoľúby neverník:
Zdroj: BRAŇO KONEČNÝ/archív MDPOH

To je jeden z dialógov z hry francúzskeho dramatika Floriana Zellera, kde hlavný hrdina Michel koná v zmysle hesla – lož je milosrdnejšia ako pravda. Veď ako by aj mohol hovoriť pravdu, keď podvádza svoju manželku so ženou najlepšieho kamaráta?! 

Napriek tomu, že nevera je vážnou záležitosťou, ide o komédiu. Komédiu s názvom Pravda, kde sa klame ako o preteky. Michel vníma klamstvo ako nutnosť, klame preto, aby nezranil iných. A vo svojej situácii si pripadá poriadne sebavedomo. S Alice majú predsa skvelý systém, ktorý funguje, a ich mimomanželský pomer je tak neodhaliteľný. 

Michel so svojou ženou Laurence (Zuzana Fialová)
Maštalír ako samoľúby neverník:
Zdroj: BRAŇO KONEČNÝ/archív MDPOH

Raz však svoj zabehaný systém porušia a Michelova žena Laurence začne čosi tušiť. Odtiaľ je už len krôčik k tomu, aby si niečo domyslel aj kamarát Paul. Alebo už dávno o všetkom vie? Kým samoľúby Michel si myslí, že má všetko pod kontrolou, nakoniec môže byť on sám veľmi prekvapený... 

Komediálny kolotoč nevery si môžete prísť vychutnať do Mestského divadla Pavla Országha Hviezdoslava. Lístky sú v ponuke na stránke predpredaj.sk»

Michel s kamarátom Paulom (Marián Mitaš)
Maštalír ako samoľúby neverník:
Zdroj: BRAŇO KONEČNÝ/archív MDPOH


Galéria

Tomáš Maštalír a Rebeka Michel a Alice (Tomáš Michel so svojou ženou Michel s kamarátom Paulom Michel a Alice (Zuzana Tomáš Maštalír a Zuzana Zuzana Fialová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články