Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 20. január 2019. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Kultúra

Helena Vondráčková si cez víkend prevzala v Nemecku cenu za celoživotný prínos

FotoVideo
pred 19 hodinami

Prestížne ocenenie, ktorú nemecký online magazín udeľuje od roku 2011 si cez víkend v Berlíne prevzala česká speváčka Helena Vondráčková. Spolu s Karlom Gottom patrí k najpopulárnejším českým umelcom v Nemecku. viac »

Habera a TEAM vyrážajú po troch rokoch na turné

Habera a TEAM vyrážajú
FotoVideo

včera o 16:00

Ostatné turné Paľa Haberu a skupiny TEAM bolo absolútne vypredané, preto fanúšikovia s napätím očakávali ohlásenie ďalších koncertov. Dočkali sa a v máji štartuje turné po Českej republike a Slovensku. V domovskej krajine absolvuje skupina šesť koncertov, pričom prvých päť v júni a júli, koncert v Bratislave je naplánovaný na november 2019. viac »


V košickom divadle preniesli Molièra do Abova

Alena Ďuránová ako Agnesa

včera o 09:00

Prvou novoročnou premiérou Štátneho divadla Košice bude v piatok 18. januára klasická komédia Škola žien. Viac ako 350 rokov starý text klasickej komédie Jeana B. Molièra preniesli tvorcovia pod vedením režisérky Adriany Totikovej do Abova. Pre herca Ivana Krúpu je postava žiarlivého Arnolfa darčekom k májovému životnému jubileu. viac »


Viktor Horján vyspovedá Milku Vášáryovú a Zuzanu Kronerovú vo svojom Coming Oute

Viktor Horján vyspovedá Milku
Video

17.01.2019 17:00

Je ešte niečo, čo neviete o stáliciach slovenského herectva Milke Vášáryovej a Zuzane Kronerovej? Divadelný a muzikálový herec Viktor Horján nadväzuje na tradíciu svojej talk show vo vynovenej verzii Coming Out, v ktorej postupne vyobracia v otvorených rozhovoroch viaceré popredné slovenské osobnosti a rád ich prinúti prezradiť o sebe čosi viac. viac »


Pozor na to, kam si sadnete, môže vás to stáť život - Peterhof na vlastné oči na Bratislavskom hrade

Pozor na to, kam

17.01.2019 12:00

SNM - Historické múzeum v spolupráci so Štátnym múzeom Peterhof prinieslo na Slovensko unikátnu výstavu Zlatý vek Peterhofu - od Petra I. po Katarínu II. Výstava predstavuje život na cárskom dvore v Peterhofe, ktorý začal budovať Peter I. a pôsobili na ňom mnohí významní ruskí panovníci. Medzi nimi aj legendárna Katarína II., už za svojho života nazývaná Katarína Veľká. viac »


Karmen Pál-Baláž predstavuje singel Anjel s rozprávkovým videoklipom

Karmen Pál-Baláž predstavuje singel
Video

16.01.2019 15:00

Talentovaná rodáčka z Rožňavy Karmen Pál-Baláž predstavuje emotívnu skladbu Anjel. Hudbu jej zložil Adam Ďurica. Jej signifikantný chraplák tejto inak jemnej pesničke dodal ráznosť a šmrnc. Karmen vo videu pôsobí ako princezná v zasneženej rozpávke. viac »


Úvod roka 2019 v Savoy Gallery

Úvod roka 2019 v
Foto

14.01.2019 12:00

Prvá tohtoročná výstava v Savoy Gallery predstaví bratislavským divákom tvorbu dvoch pozoruhodných autorov. Známej kolínskej konceptuálnej výtvarníčky a sochárky Anity Kontrec, ktorá má chorvátske korene a zaznamenala mnohé úspechy na európskej výtvarnej scéne a bratislavského umelca, reštaurátora a sochára Gabriela Strassnera. viac »


Sideman Fedor Frešo vypredáva klubové sály aj dnes

Sideman Fedor Frešo vypredáva

08.01.2019 17:00

Večer plný špičkových inštrumentálnych výkonov. Taký bol prvý spomienkový koncert na Fedora Freša, najvýznamnejšieho a najprogresívnejšieho basgitaristu rockovej scény v Strednej Európe, ktorý počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval s najuznávanejšími hudobnými osobnosťami Česka a Slovenska ako napríklad Dežo Ursíny, Marián Varga, Pavol Hammel, ... viac »


Jennifer Lopez dostane novú šancu

Jennifer Lopez dostane novú
FotoVideo

02.01.2019 14:00

Ak máte po štyridsiatke a občas vás prepadne depresia, tak si nenechajte ujsť film NOVÁ ŠANCA. Je to príbeh o tom, že každý si zaslúži druhú šancu a nikdy sa netreba vzdávať. Je aj o silných ženách, ktoré vedia nakopnúť nielen seba, ale aj iných, ktorí to práve potrebujú. Aj o tom, že je jednou epizódou sa život nekončí a treba ísť za svojím snom bez ... viac »


Herečka, hriešna ale výborná!

Herečka, hriešna ale výborná!

19.12.2018 11:00

Skutočný, dramatický. Presne taký je príbeh mladej ženy, ktorá aj napriek úspechu na filmovom plátne a v divadle žila život, ktorý ju vniesol do ubíjajúcich životných situácií. Aj napriek zložitému osudu, ktorý prinášal slávu i utrpenie, sa dokázala dostať do povedomia celého národa. Ako hriešna, ale výborná herečka. viac »


Pavúčikov Miláčikov si detský čitateľ zamiluje

Pavúčikov Miláčikov si detský

18.12.2018 11:00

Pavúčikovia sú bytosti, ktorým Boh nenadelil množstvo krásy a zrejme aj preto sa ich ľudia boja. Na tomto svete však majú obrovské povinnosti! viac »


História je darom do budúcnosti - Bratislavský hrad ponúka aj príbeh Petra III.

História je darom do

17.12.2018 10:00

Peter III. nemal ľahký život a už od malička nemal šťastie na rodinné vzťahy. To pravdepodobne poznačilo aj jeho charakter a správanie v dospelosti. Matka mu zomrela po jeho narodení a otca príliš nezaujímal. Výchovu prevzali učitelia a vychovávatelia, ktorí presadzovali tvrdý prístup hraničiaci až s týraním a šikanovaním. Takže nie je žiadne prekvapenie, ... viac »


Niektoré tajomstvá majú radšej zostať hlboko skryté...

Niektoré tajomstvá majú radšej
Foto

17.12.2018 08:00

Robert Bryndza po tretíkrát. A znovu vo výbornej forme! Tretí prípad Eriky Fosterovej s názvom Temné hlbiny prichádza na pulty kníhkupectiev. Po veľkom úspechu, ktorý zaznamenali knihy Dievča v ľade a Nočný lov, ide o ďalší strhujúci príbeh plný nečakaných zvratov a napätia do poslednej stránky. Znovu sa stretávame s vyšetrovacím tímom Eriky Fosterovej, ... viac »


Volali sme ho FECI a celý život sme si z neho robili srandu

Volali sme ho FECI

16.12.2018 18:00

Máte posledné dni na nákup vianočných darčekov a stále neviete, čo máte darovať? Nemáte čas ísť do obchodov a ani chuť tlačiť sa v nákupných centrách so stovkami podobných lovcov darčekov? V tom prípade máme pre vás dobrú správu. Nemusíte ísť nikam. Top darček na vás čaká na PREDPREDAJ.sk. v podobe posledných lístkov na spomienkový koncert na Fedora ... viac »


Peter II. - posledný imperátor po mužskej línii rodu Romanovcov

Peter II.

13.12.2018 12:00

Peter II., vnuk Petra Veľkého z prvého manželstva a bratranec Márie Terézie, sa stal panovníkom Ruska ako dvanásťročný, ale imperátor bol iba tri roky. Cár Peter II. nebol samostatne spôsobilý vládnuť a reálnu moc mal v rukách jeho regent knieža Menšikov, neskôr vicekancelár Ostermann a následne šľachtici Dolgorukí. viac »


Siedmy album pop operného tria La Gioia je plný československých hitov

Siedmy album pop operného

10.12.2018 17:00

Best of Československé je názov v poradí už siedmeho albumu formácie La Gioia, ktorý vyšiel začiatkom októbra. Len nedávno ho trojica spevákov pokrstila v rannom vysielaní Telerána. Po Karlovi Gottovi, Lucii Bílej, Michalovi Davidovi, či Hane Gregorovej sa krstnými rodičmi stali Daro Richter a Adriana Poláková spoločne s celou rannou zostavou relácie. ... viac »


Inkluzívne vzdelávanie môže fungovať v praxi aj na slovenských školách

Inkluzívne vzdelávanie môže fungovať

06.12.2018 14:00

Už od roku 1992 je tretí decembrový deň označovaný ako Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím. Pri tejto príležitosti je dôležité upriamiť pozornosť aj na deti a vzdelávanie. Práve deti so zdravotným znevýhodnením sa totiž často stretávajú s odmietnutím na bežných školách, ktoré im nedokážu zabezpečiť podmienky na spoločné vzdelávanie so svojimi ... viac »


Super Taxík sa rúti do kín

Super Taxík sa rúti
FotoVideo

06.12.2018 10:00

Super Taxík, ktorému pod kapotou bije srdce skutočného pretekára, sníva o titule „Kráľa ciest“ v jeho rodnom meste Gasket City. Počas pretekov však urobí chybu a nešťastne nabúra do slávnej talianskej modelky Belly di Monetti, do ktorej sa na prvý pohľad zamiluje. viac »


320. výročie návštevy Petra I. v Bratislave

Peter I.

05.12.2018 12:00

Peter Veľký bol vizionár, reformátor, námorník, staviteľ, vojenský taktik a jeho život bol plný dobrodružstva, milostných afér, ale predovšetkým nekonečného záujmu po vedomostiach. Celý život boli u neho na prvom mieste vzdelávanie, more, lode a výstavba nového domova Petrohradu. Prezývku „Veľký“ si zaslúžil za svoje reformy a zveľadenie Ruska vďaka jeho otvoreniu sa západu. viac »


Do kín prichádza legendárny hrdina. Ale je to naozaj on?

Do kín prichádza legendárny
Foto

05.12.2018 10:00

Myslíte, že túto legendu ste videli a počuli už stokrát, ale takto Robina Hooda nepoznáte. V novom filmovom spracovaní príbeh slávneho zlodeja a bojovníka naberá úplne iné obrátky. V modernom dobrodružstve Robinovej revolty voči skorumpovanej kráľovskej korune sa diváci dočkajú divokých súbojov, akčnej choreografie, priateľstva na život a na smrť i nadčasovej romantiky. viac »


Urban Market predstaví čarovné dedičstvo Vianoc

Urban Market predstaví čarovné

03.12.2018 18:00

Jedinečná predajná prehliadka módy a dizajnu Urban Market je už tradičnou súčasťou predvianočnej Bratislavy. Tentokrát sa uskutoční 7. až 9. decembra v krásnych, secesných priestoroch gymnázia Gamča na Grösslingovej ulici. viac »


Najčítanejšie články