Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Kultúra

Legendárna maďarská rómska kapela Váradi Roma Café vystúpi opäť na Slovensku!

FotoVideo
18.10.2019 11:00

Už takmer dvadsať rokov je na maďarskej hudobnej scéne mimoriadne populárna kapela Váradi Roma Café, ktorej tvorba bola ocenená niekoľkými platinovými platňami. Združenie dokonalých inštrumentalistov z Budapešti prinieslo nový hudobný štýl a to skĺbenie tradičných rómskych melódií s popom. viac »

Slávny Hrušínský v poslednej úlohe: Vedel, že sa blíži koniec...

Slávny Hrušínský v poslednej

17.10.2019 00:01

PRAHA - Rudolf Hrušínský zostáva nezabudnuteľným hercom a vďaka starším českým filmom bude na obrazovkách žiť večne - najmä ako doktor zo snímky Vesničko má středisková. Posledný film nakrútil pomerne krátko pred smrťou, na jeho výkone však nič nebolo poznať. viac »


FILMTAG Tieto novinky stoja za to: Návrat mŕtveho Ironmana, nový Pán prsteňov či ďalší diel Harryho Pottera

FILMTAG Tieto novinky stoja

16.10.2019 15:00

BRATISLAVA - #Po čase sme pre teba v spolupráci s ČSOB a ich FUN účtom pripravili nový diel FILMTAGU. V tom dnešnom sa napríklad dozvieš, že v Marvel Cinematic Universe predsa len uvidíme Spider-Mana. To však ani zďaleka nie je všetko. Čaká nás totiž množstvo zaujímavých návratov. viac »


Ako vyzerá jeseň v podaní známeho dua PACI PAC? Nový singel, turné a miliónové čísla!

Ako vyzerá jeseň v
FotoVideo

16.10.2019 13:00

Začiatok jesene odštartovali vo veľkom štýle. Reč je o obľúbenej dvojici PACI PAC, ktorá sa teší priazni detí, ale i dospelákov. Dôkazom je úspešný štart jesenného turné, ale aj mimoriadny záujem o skladby a videá veselého speváckeho dua. viac »


Terchovské Vianoce budú opäť v Bratislave!

Terchovské Vianoce budú opäť
Foto

16.10.2019 09:00

Už po šiestykrát navštívia Bratislavu TERCHOVSKÉ VIANOCE. Táto slávnosť sa pravidelne odohráva v Terchovej už viac ako tri desaťročia. So svojim folklórnym pásmom, zviazaným so sviatkom Vianoc, sa predstavia talentovaní hudobníci z Terchovej. viac »


Richard Müller uviedol knihu svojich textov, čírou vodou ju pokrstili Michael Kocáb a Ondřej Soukup!

Richard Müller uviedol knihu
Foto

14.10.2019 12:00

Bratislava zažila výnimočný večer. Koncert troch legiend Richarda Müllera, Michaela Kocába a Ondřeja Soukupa ocenilo publikum standing ovation. Návštevníci Eurovia Arény boli aj svedkami krstu Richardovej knihy s jednoduchým názvom „Texty“. viac »


Annabelle: V tomto príbehu sú všetci len obeťami

Annabelle: V tomto príbehu

14.10.2019 09:00

Každé malé mesto má čo skrývať... Každý človek má svoju minulosť. viac »


RECENZIA Jesse Pinkman na ceste za slobodou: El Camino je filmovou lahôdkou pre každého fanúšika Breaking Bad

Film

13.10.2019 11:00

LOS ANGELES - Seriál Breaking Bad môžeme bez akýchkoľvek pochybností radiť medzi to najlepšie, čo kedy vzniklo v histórii televízie. Tvorca Vince Gilligan doručil v roku 2008 seriál, ktorý nám ukázal jeden z najlepších prerodov postavy v kinematografii. K tomu samozrejme prispela hlavne dvojica hercov Bryan Cranston a Aaron Paul. viac »


Festival udržateľnosti POMALO prinesie aktuálne spoločenské témy

Festival udržateľnosti POMALO prinesie

11.10.2019 09:00

“Zero waste zákazník obetuje trochu svojho pohodlia za to, aby prevzal zodpovednosť za svoje spotrebné správanie.” Zákazník, ktorý nechce zaťažovať prostredie zbytočnými obalmi sa na každý nákup musí pripraviť. Bežní spotrebitelia s nulovou prípravou na nákup ani nevedia, koľko odpadu vyprodukujú za cenu svojho vlastného pohodlia, hovorí riaditeľ obchodnej časti Bezobalu. viac »


Festival českého divadla v Štúdiu L+S odštartuje začiatkom novembra. Pozrite si, čo ponúkne

Festival českého divadla v
Foto

10.10.2019 11:00

Sedem večerov s kvalitnými českými komédiami ponúkne tradičný Festival českého divadla v Štúdiu L+S, ktorého 26.ročník sa začne 4. novembra. Dá sa o ňom povedať, že bude česko-slovenský. Tento ročník je totiž zaujímavý aj tým, že pod štyri predstavenia zo susedných Čiech sa podpísali slovenskí režiséri. viac »


Jeden z najlepších českých hercov: Bol ako výbušnina

Jeden z najlepších českých

09.10.2019 00:01

PRAHA - Gigant, prírodný úkaz, výbušnina, Bohom obdarený umelec. Aj takéto charakteristiky si vyslúžil Vladimír Menšík, jeden z najlepších a najnadanejších filmových hercov známy svojou spontánnosťou, živelnosťou, improvizačnými schopnosťami, aj vysokou profesionalitou. viac »


Herec Milan Ondrík: Snažím sa len hrať pravdu

Herec Milan Ondrík: Snažím

07.10.2019 15:00

BRATISLAVA - Milan Ondrík je známy svojimi skvelými hereckými výkonmi z divadla i televízie. Všímajú si ho aj českí tvorcovia. viac »


Skazená, ale sexi: Jennifer Lopez je späť ako prefíkaná zlatokopka

Skazená, ale sexi: Jennifer
FotoVideo

07.10.2019 12:00

Do kín prichádza najnovší film s Jennifer Lopez, v ktorom nebude núdza o poriadne horúce scény! ZLATOKOPKY rozprávajú príbeh podarenej štvorice striptérok, ktoré spojili svoje sily a začali šikovne presúvať peniaze bohatých klientov z Wall Street do svojich vreciek. viac »


Robert Bryndza pokračuje s fantastickou sériou s Erikou Fosterovou a aj tentokrát prináša napätie DO POSLEDNÉHO DYCHU!

Robert Bryndza pokračuje s

07.10.2019 09:00

Premýšľali ste už niekedy nad tým, aké nebezpečné môžu byť sociálne siete? viac »


Zažeň jesennú depresiu v kine: Čaká ťa temný Joker, nový Terminátor či brutálne realistický slovenský film Amnestie

Zažeň jesennú depresiu v

06.10.2019 10:00

BRATISLAVA - September ubehol ako voda a ty tak už pravdepodobne naplno začínaš pociťovať jesennú depresiu, ktorá sa ti pomaly ale isto vrýva pod kožu. Pokiaľ ju chceš aspoň trošku odvrátiť, odporúčame ti zájsť do najbližšieho kina. Tu totiž môžeš úplne vypnúť a užiť si množstvo skvelých filmov, ktoré na teba v októbri čakajú. Ktorý si vyberieš ty? viac »


Slávna speváčka, neschopná matka: Láska dcéry alebo alkohol?!

Slávna speváčka, neschopná matka:

06.10.2019 10:00

BRATISLAVA - Smiech aj smútok prináša komédia Perníková dáma, v ktorej nechýbajú vtipné hlášky a malicherné problémy vedľajších postáv. Zároveň však rieši alkoholizmus a (ne)schopnosť slávnej speváčky byť skutočnou matkou svojej dospelej dcére. viac »


Psychóza, provokácia a brutalita: Joker je hereckým koncertom Joaquina Phoenixa, ktorý nastavuje zrkadlo dnešnej spoločnosti

Psychóza, provokácia a brutalita:

05.10.2019 12:00

BRATISLAVA - Štúdio Warner Bros. sa pred rokmi pustilo do neľahkej úlohy konkurovať Marvelu. Svojou dychtivosťou po úspechu a uponáhľaním vzniku celého univerza sa celý projekt rozpadol ako domček z karát. V súčasnosti, kedy nie je ničím nezvyčajným, že do roka v kinách môžeme vidieť 4-5 komiksových filmov, vznikol rozpočtovo pomerne drobný film. Nakrútil ... viac »


Royal Rap je späť! Yzomandias, Nerieš a Eight O. odpália jedinečnú show!

Royal Rap je späť!
FotoVideo

04.10.2019 12:00

Asi nie je potrebné veľmi pripomínať minuloročnú hiphopovú párty Royal Rap, z ktorejmnohých ešte pekných pár dní bolela hlava. Na koncert prišli skoro tri tisícky ľudí a história sa bude opakovať! viac »


Poďte sa s nami báť na hrad Strečno!

Poďte sa s nami
Foto

03.10.2019 11:00

Radi sa bojíte? Naplánujte si návštevu hradu Strečno! Hovorí sa, že tajuplný, stredoveký hrad je ideálnym domovom rôznych nadprirodzených bytostí. Či je to pravda, zistíte počas podujatia Noc duchov, tekvíc a strašidiel v sobotu 26. októbra. Na konci sezóny sa tam budú diať veci! viac »


V Inchebe štartujú fantastické dni plné krásy a zdravia

Interbeauty
Foto

03.10.2019 09:00

Trendy, inšpirácie a zábava. Práve dnes v bratislavskej Inchebe štartuje najväčší slovenský kozmetický veľth Interbeauty, ktorý do hlavného mesta prinesie prehliadku najnovších trendov, bohatý výber horúcich kozmetických noviniek a parádne exhibície v účesovej tvorbe, úprave nechtov a v make-upe. viac »


Do Štátneho divadla Košice sa vracia nová La Traviata

Michaela Várady ako Violetta

03.10.2019 08:00

Prvá premiéra jubilejnej 75. sezóny Štátneho divadla Košice bude symbolická. La Traviata bola v decembri 1945 vôbec prvou opernou premiérou vznikajúceho divadla. V piatok 4. októbra sa slávna Verdiho opera vráti na javisko Historickej budovy ŠDKE už po šiestykrát, v úplne novej a hudobne možno nečakanej podobe. viac »


Najčítanejšie články