Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Kultúra

Hudobníci spomínajú na Jara Filipa: Na koncerte v Trenčíne odohrajú jeho najväčšie hity

Jaro Filip

Jaro Filip

včera o 12:00

Chicago, Paríž, Dillí, Roma, cez okno vidím a sedím doma, Čechov, Maďarov a svet Indov, pozorne sledujem cez svoje Window. Pri príležitosti nedožitých 70. narodenín si hudobníci pripomenú legendu a nadčasovú osobnosť Jara Filipa. Jeho piesne z obdobia intenzívnej spolupráce s Lasicom a Satinským, ale aj sólové počiny, ktoré vznikli v 90. rokoch na texty ... viac »

Maštalír ako samoľúby neverník: Toľko klamstiev, až... Kde je PRAVDA?

Maštalír ako samoľúby neverník:

04.12.2019 13:30

BRATISLAVA - Geniálny Tomáš Maštalír stvárňuje hlavnú postavu v hre Pravda, kde mu sekunduje Zuzana Fialová ako jeho podvádzaná manželka. A Marián Mitaš ako kamarát, ktorému spáva so ženou. Tú stvárňuje Rebeka Poláková v alternácii so Zuzanou Kanócz. viac »


Pritiahnite si do života hojnosť s pomocou Yvette Westrum

Pritiahnite si do života
Foto

04.12.2019 11:00

Hojnosť si väčšinou spájame s finančnou oblasťou, ale hojnosť môže byť prítomná vo všetkých oblastiach nášho života - či už v partnerských a rodinných vzťahov, zdraví, kráse alebo v osobnostnom rozvoji. viac »


Tomáš Klus si s Janáčkovou filharmonií Ostrava podmanil Bratislavu

Tomáš Klus si s

03.12.2019 16:00

Prvá adventná nedeľa sa v Bratislave niesla aj v duchu výnimočného koncertu Tomáša Klusa s jeho Cílovou skupinou a Janáčkovou filharmonií Ostrava. Koncertný playlist, ktorý takmer do bodky zodpovedal aj playlistu rovnomenného albumu Klusymfonie, vzbudil u divákov radosť, smiech, dojatie a aj slzy. Pomyselnú bodku priniesol bonus v podobe prídavku – ... viac »


Old School nádielku hip hopu na februárovom koncerte DAS EFX doplní CP KOMBO!

Old School nádielku hip

03.12.2019 13:00

Americké hip hopové duo DAS EFX doručí vo februári do bratislavského MMC závan pravého brooklynského hip hopu. Na rovnakom stage-i sa predvedie dlhospiace trio CP KOMBO, menovite Vec, Zverina a Supa, ktorých v tomto zoskupení nevidíme a nepočujeme tak často. viac »


Prežite hudobno-tanečný Silvester s tými najväčšími hitmi

Prežite hudobno-tanečný Silvester s
FotoVideo

03.12.2019 12:00

Najväčšie hudobné hity storočia v podaní spevákov, tanečníkov a hudobníkov divadla Nová scéna, nacvičené pod dirigentskou taktovkou Ľubomíra Dolného. Vychutnajte si posledné hodiny roku 2019 v špičkovom šamorínskom rezorte x-bionic® sphere. viac »


Najkrajšie sviatky roka už klopú na dvere a s nimi aj tradičné Dni Vianoc v Inchebe

Najkrajšie sviatky roka už
Foto

02.12.2019 16:00

Najkrajším sviatkom roka predchádzajú aj niekoľkotýždňové prípravy, ktoré často sprevádzajú zhon a stres. Tradičné Dni Vianoc v Inchebe, ktoré sa v Bratislave konajú už 30 rokov, menia predvianočné nákupy na príjemný zážitok aj vďaka milým a priateľským predajcom, príjemnej atmosfére a skvelej zábave. Vychutnajte si ich počas prvých dní bezplatne! viac »


Hľadáte perfektný darček? Darujte blízkym permanentku na Folklórny festival Východná 2020

Hľadáte perfektný darček? Darujte
FotoVideo

02.12.2019 12:00

Nezabudnite sa poponáhľať. Limitovaný počet 66 permanentiek za vianočnú cenu 24 € dostanete len do 24. decembra 2019!Folklórny festival Východná je najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou na našom území. viac »


Robert Bryndza a Erika Fosterová sú späť!

Robert Bryndza a Erika
Foto

02.12.2019 10:00

Sú veci, na ktoré sa nepripravíte... viac »


Le Mans ’66 ašpiruje na najlepšiu snímku roka: Poctivá filmárska robota a skvelé herecké výkony si získajú každého

Le Mans ’66 ašpiruje

30.11.2019 14:00

V súčasnej kinematografii je poctivá filmárska robota, stovky kulís, náročných scén a poriadne zašpinených rúk málo videným javom. Na jednu stranu je to logické, CGI a VFX dokážu pomerne jednoducho (a o niečo lacnejšie) nahradiť všetko podstatné. Na stranu druhú sa však vytráca akási autentickosť a „surová“ robota, ktorá kedysi robila filmy omnoho kvalitnejšie. viac »


V Štátnom divadle Košice sa Dorotka vydá na cestu k Čarodejníkovi OZ

Zľava Davide Covone ako
Foto

29.11.2019 09:00

Do Štátneho divadla Košice vstúpi v piatok 29. novembra svetoznáma rozprávka Čarodejník z krajiny OZ. Výpravná baletná inscenácia choreografa a režiséra Giorgia Madiu je poslednou premiérou divadla v roku 2019 a zároveň prvou premiérou baletu v jubilejnej 75. sezóne. Predstavenie podľa slávneho príbehu putovalo do Košíc z Berlína viac ako sedem rokov. viac »


Aj vy spíte so svojím mobilom?

Aj vy spíte so
FotoVideo

28.11.2019 15:00

Phil, hlavná postava komédie SEXI JEXI, je závislý od svojho mobilného telefónu. Nemá žiadnych kamarátov, osobný život ani priateľku. Keď mu odíde starý telefón, kúpi si novší model s neočakávanou funkciou JEXI. Je to životná koučka a virtuálna asistentka v jednom. S jej pomocou si konečne začne užívať život a jeho závislosť na mobile postupne slabne. ... viac »


Rýchly zvrat vo vzťahu dokonalého a úspešného páru: Z vášnivej lásky nenávisť a... Pomsta!

Rýchly zvrat vo vzťahu

27.11.2019 14:30

BRATISLAVA - Každá láska čelí nejakým skúškam. Horšie však je, keď ju testujeme z vlastnej márnivosti. V tom momente sa dokonalý pár môže zmeniť na súperiacu dvojicu, ktorá si nič nedaruje. Hranica medzi láskou a nenávisťou je predsa tak tenká... viac »


Vždy o krok pred. Spoznajte metódy vyšetrovateľov a kriminálnych psychológov!

Vždy o krok pred.
Foto

27.11.2019 10:00

Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Pre všetkých, ktorí chcú vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde je tu prednáška zo série SmartTalk. viac »


Zastavte sa počas adventu na Bratislavskom hrade a rozjímajte pri prekrásnych ilustráciách z celého sveta

Zastavte sa počas adventu

26.11.2019 10:00

Bienále ilustrácií Bratislava 2019 je v plnom prúde. Reprezentatívne priestory Bratislavského hradu, do ktorých sa prehliadka originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež presunula po 52 rokov svojej existencie, dali podujatiu vzdušnosť, ale i nádych histórie, aristokratickej vznešenosti a romantiky. viac »


Richard Müller osobne. Texty piesní, ktoré milujeme

Richard Müller osobne. Texty
Foto

25.11.2019 15:00

„Borisovi Filanovi, ktorý sa ma raz spýtal, prečo si tie texty nenapíšem sám...?! Jarovi Filipovi, ktorý z mojich slov spravil krásne piesne. A všetkým a všetkému.“ – Richard Müller v knihe TEXTY. viac »


RECENZIA Ľadové kráľovstvo 2 je vizuálne nádherným pokračovaním skvelého príbehu: Chýba mu však to najdôležitejšie

RECENZIA Ľadové kráľovstvo 2

25.11.2019 14:00

BRATISLAVA - #Keď v roku 2013 prišiel do kín animovaný muzikál Ľadové kráľovstvo (Frozen), diváci nešetrili chválou a viac-menej nadpriemerne boli spokojní aj odborní recenzenti. Farebný svet, silné a sympatické postavy, ktoré si každý veľmi rýchlo zamiloval a v neposlednom rade aj množstvo piesní. Hlavne Let It Go (Von to dám) sa na jedno obdobie stalo ... viac »


Čerešne ste takto ešte nepočuli: VIDEO, na ktoré fanúšikovia Filipa Jančíka čakali už dlho

Filip Jančík
Foto

25.11.2019 12:00

Notoricky známa pieseň Čerešne dostala opäť ďalší šat. Po viacerých verziách od hviezd aj hviezdičiek slovenskej populárnej hudby prichádza do éteru nespievaná verzia hitu z pera Milana Lasicu a Jara Filipa. Svoj vypredaný koncert na Bratislavskom hrade ním obohatil aj mladý huslista Filip Jančík. viac »


Veci, čo sa dejú - folklórny muzikál o zabudnutej kapitole života Rusínov

Veci, čo sa dejú
Foto

25.11.2019 11:00

Optácia, to je neveselá kapitola zo života Rusínov 20. storočia v Československu. Týkala sa tisícok rodín, desiatok tisícov ľudí a stala sa inšpiráciou pre Folklórny súbor Hornád z Košíc. Súbor na pozadí veľkých dejín prináša príbeh Betky vo folklórnom muzikály Veci čo sa dejú. Úspešné predstavenie tentoraz v Teátro turné zamieri na severovýchod Slovenska. viac »


Slávna speváčka, neschopná matka: Láska dcéry alebo alkohol?!

Slávna speváčka, neschopná matka:

25.11.2019 11:00

BRATISLAVA - Smiech aj smútok prináša komédia Perníková dáma, v ktorej nechýbajú vtipné hlášky a malicherné problémy vedľajších postáv. Zároveň však rieši alkoholizmus a (ne)schopnosť slávnej speváčky byť skutočnou matkou svojej dospelej dcére. viac »


So známymi tvárami uvedie Slávka Tkáčová nový album „Odznova“

So známymi tvárami uvedie
Foto

25.11.2019 10:00

Talentovaná speváčka, hudobníčka a autorka Slávka Tkáčová vydáva svoj druhý album s názvom „Odznova“. Nadväzuje ním na úspešné turné po slovenských mestách, pričom tvorbu posúva dopredu spoluprácou so špičkovými hudobníkmi a novými prístupmi, ale najmä vďaka náročnej ceste, ktorá jej pomohla rásť nielen hudobne. viac »


Najčítanejšie články