Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 25. august 2019. Meniny má Ľudovít, zajtra Samuel.

Kultúra

Medzinárodný festival umenia ponúkne takmer štyridsať podujatí rôznych žánrov

Záverečný ceremoniál prvého ročníka festivalu Trans/misje 2018 v poľskom Rzeszowe

Záverečný ceremoniál prvého ročníka festivalu Trans/misje 2018 v poľskom Rzeszowe

včera o 11:00

V divadelných aj koncertných sálach, galériách, múzeách, ale aj na ulici sa budú od 8. do 14. septembra 2019 odohrávať takmer štyri desiatky podujatí Medzinárodného festivalu TRANS/MISIE 2019, ktorého organizátorom je Štátne divadlo Košice s podporou Ministerstva kultúry SR. Na svoje si prídu milovníci žánrov – divadla, hudby, výtvarného umenia, histórie, ... viac »

TRANS/MISIE zaplavia Košice umením šiestich krajín

TRANS/MISIE zaplavia Košice umením

23.08.2019 11:00

Umenie všetkých druhov zaplaví v druhom septembrovom týždni Košice na druhom ročníku Medzinárodného festivalu umenia TRANS/MISIE, ktorý je spoločným projektom divadiel zo šiestich krajín - Poľsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Litva, Ukrajina. Organizátorom festivalu je Štátne divadlo Košice s podporou Ministerstva kultúry SR. Hlavnou témou festivalu ... viac »


Maštalír ako samoľúby neverník: Toľko klamstiev, až... Kde je PRAVDA?

Maštalír ako samoľúby neverník:

22.08.2019 15:00

BRATISLAVA - Geniálny Tomáš Maštalír stvárňuje hlavnú postavu v hre Pravda, kde mu sekunduje Zuzana Fialová ako jeho podvádzaná manželka. A Marián Mitaš ako kamarát, ktorému spáva so ženou. Tú stvárňuje Rebeka Poláková v alternácii so Zuzanou Kanócz. viac »


Postavičky z obľúbenej skladačky ožívajú v dobrodružnom príbehu PLAYMOBIL VO FILME

Postavičky z obľúbenej skladačky
FotoVideo

21.08.2019 09:00

Už viac ako 45 rokov sa deti na celom svete tešia zo 7,5 cm vysokých plastových figúrok známych ako Playmobil®. Populárne hračky ožívajú v novom pútavo spracovanom príbehu PLAYMOBIL VO FILME z dielne ON Animation Studia. Toto leto bude vo viac ako v 60 krajinách uvedený v kinách vtipný veľkorozpočtový animovaný film, inšpirovaný touto deťmi i rodičmi obľúbenou skladačkou. viac »


RECENZIA Once Upon a Time in Hollywood je hereckým koncertom DiCapria a Pitta, ktorý si zamiluje každý fanúšik Tarantina

RECENZIA Once Upon a

16.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Quentin Tarantino je žijúcou legendou kinematografie. Nie, to nie je len môj názor či názor amerického kritika. O tom, že tohto „magora z videopožičovne“ jednoducho nejde nemilovať svedčí aj fakt, že na csfd.cz ide o nielen najobľúbenejšieho režiséra, ale zároveň aj scenáristu. viac »


Hlava XXII je stále živá. Vypovedajú o tom inscenácie z Ruska aj zo Slovenska

Divadelná Nitra
Foto

14.08.2019 12:00

Zápas o slobodu sa neskončil ani pádom komunizmu. Príbehy ľudí, ktorí čelia systémovej manipulácii, vznikajú aj v dnešnej slobodnej dobe. Svedčia o tom inscenácie, ktoré do svojho hlavného programu zaradil Medzinárodný festival Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019). viac »


RECENZIA Toy Story 4 ťa vezme naspäť do detstva: Nádherná animácia a skvelý príbeh ťa citovo vyžmýkajú a ty to budeš milovať

Toy Story

14.08.2019 10:00

BRATISLAVA - Rok 1995 zmenil celý filmový priemysel. Pixar totiž vypustil do sveta úplne prvý celovečerný animovaný film s názvom Toy Story, ktorého príbeh si zamilovali všetky deti aj dospelí. O štyri roky prišlo pokračovanie, ktoré dosahovalo rovnakých kvalít a pekne rozšírilo svet hračiek. Keď sa po vyše desiatich rokoch rozhodlo štúdio vytvoriť ... viac »


Vypredá Paľo Habera & TEAM aj pridaný bratislavský koncert 10. novembra?

Habera & TEAM Tour

13.08.2019 16:29

5 slovenských miest už zažilo neskutočnú energiu, najväčšie hity, jedinečnú atmosféru a fantastický výkon v podaní Paľa Haberu a skupiny TEAM začiatkom leta. Na koncert v hlavnom meste si musia fanúšikovia počkať až do novembra, a že sa nevedia dočkať aj tu o tom svedčí vypredaný koncert 9. novembra a už viac ako 2000 vstupeniek predaných na pridaný koncert 10. novembra! viac »


Na temné narodeniny dorazí aj Jaro Slávik!

Temné kecy

13.08.2019 12:00

Populárna stand-up comedy show Temné Kecy sa v septembri „dožíva“ neokrúhleho jubilea 5 rokov. Teda, už by sa po nej pozrel aj nejeden kňaz. Ale chalani z najdrsnejšej group majú tiež svoje metódy. Všetko prebehne natvrdo a bez cenzúry. viac »


RECENZIA Smiech, stres aj nekonečné hádky: Prvotriedna komédia ti ukáže bláznivý svet za oponou

RECENZIA Smiech, stres aj

12.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Ako to asi vyzerá v zákulisí divadla deň pred dlho očakávanou premiérou? Na túto otázku ti odpovie jedinečná komédia s názvom Pi čaj, miláčik. V origináli Thé à la menthe ou t’es citron?, je divadelnou inscenáciou, ktorá získala prestížnu Molièrovu cenu ako Komédia roka 2011. Režisér Svetozár Sprušanský hru z francúzskeho prostredia preniesol ... viac »


Divadelnú Nitru otvorí operný hit z Českej republiky

Divadelnú Nitru otvorí operný
Foto

07.08.2019 13:00

Užívanie a zneužívanie slobody je témou, ktorá sprevádza ľudstvo už od nepamäti. O tom, že je to záležitosť aktuálna aj v súčasnej dobe, hovoria inscenácie vybrané do hlavného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019). viac »


Cigánski Diabli pokrstia na hrade album KONE a predstavia nové klipy. EXKLUZÍVNY úryvok klipu v článku!

Cigánski Diabli pokrstia na

06.08.2019 16:00

Krst nového albumu, svetová premiéra dvoch klipov a dvojhodinový koncertný program! Tak bude vyzerať exkluzívny koncert orchestra Cigánski Diabli na Bratislavskom hrade. Na vnútornom nádvorí hradu odpália už 8. augusta temperamentnú šou plnú hitov. viac »


Joey Tempest z Europe sa zamiloval do hlasu a tvorby Richarda Müllera, prirovnal ho k Leonardovi Cohenovi!

Joey Tempest z Europe
Foto

02.08.2019 09:00

Tak toto Richarda Müllera naozaj potešilo! Slávny Joey Tempest, spevák populárnej kapely Europe, miluje jeho hlas! Stretli sa na festivale v Liberci, kde ho po prvý raz začul spievať a hneď ho tvorba slovenskej legendy uchvátila. Richarda dokonca prirovnal k Leonardovi Cohenovi! viac »


Do Bratislavy mieri nemecká House & Melodic Techno DJka Magdalena z Diynamicu

Do Bratislavy mieri nemecká
FotoVideo

01.08.2019 11:00

V stredu 28.Augusta (deň po štátnom sviatku) sa na Levity v Bratislave predstaví Nemecká House & Melodic Techno DJka a producentka Magdalena, členka jedného z najvplyvnejších tanečných labelov na svete Diynamic Music. viac »


Zapojte všetky zmysly - GIN FEST SLOVAKIA 2019

Zapojte všetky zmysly -
Foto

31.07.2019 16:00

Predchádzajúce dva ročníky Gin Festu ukázali stále narastajúcu popularitu ginu, ginových drinkov, ale aj záujem o tematické eventy z barového prostredia. viac »


Čo je to sloboda? Aké sú jej podoby, aké hranice? Divadelná Nitra pozýva hľadať odpovede

Divadelná Nitra
Foto

31.07.2019 14:00

30. výročie pádu totalitného režimu je príležitosťou osláviť vybojovanú slobodu, no zároveň sa zamyslieť nad tým, aké podoby má v súčasnom svete. Medzinárodný festival Divadelná Nitra počas svojho 28. ročníka (27. 9. – 2. 10. 2019) ponúkne priestor na živú debatu o slobode, neslobode a krehkej hranici medzi nimi. viac »


Nový klip raperov je plný hviezd: Pauhofová ako moderátorka a Jakab ako režisér

Nový klip raperov je
FotoVideo

31.07.2019 12:00

Formácia Ultrazvuk (raperi Vec a Tono S.) prekrižovala Slovensko aj Čechy na vypredaných koncertoch. V ich novom klipe, ktorý sa podobá na legendárnu americkú show, môžete vidieť celú plejádu slovenských hercov - Petru Polnišovú a Zuzanu Porubjakovú ako šialené fanynky či Táňu Pauhofovú ako moderátorku. viac »


Festival Hviezdne noci prinesie i tento rok do Bytče bohatý program

Festival Hviezdne noci prinesie
Foto

31.07.2019 11:00

Piaty ročník mestského multižánrového festivalu Hviezdne noci sa už tradične uskutoční tretí augustový týždeň v Bytči. Počas štyroch dní, od 15. do 18. augusta si diváci všetkých vekových kategórií budú môcť opäť vychutnať pestrú zmes hudobných, divadelných, filmových i výtvarných podujatí. viac »


3x2 = úspešná matematika pre Filipa Jančíka na Bratislavskom hrade

3x2 = úspešná matematika
Foto

29.07.2019 10:00

Ľudský, priateľský, zábavný a šikovný. Fanúšikovská základňa Filipa Jančíka sa po sérii koncertov na Bratislavskom hrade počas najteplejšieho víkendu tohto leta musela znásobiť. Vystúpenia sa mu podarilo vypredať trikrát za dva dni, čo je tá najúspešnejšia matematika pre mladého umelca. viac »


RECENZIA Leví kráľ je vizuálne dokonalým očarujúcim filmom: Brzdí ho však strata emócií a slovenský dabing

RECENZIA Leví kráľ je

26.07.2019 10:00

BRATISLAVA - Rok 1994. Do kín prichádza najnovší animák od štúdia Disney, ktorý nás berie na dobrodružstvo do ďalekej Afriky. Spievajúce zvieratá, sympatickí hrdinovia, perfektná hudba Hansa Zimmera a piesne Eltona Johna, no a okrem iného aj scéna, ktorá nejednému dieťaťu spôsobila na niekoľko dlhých dní traumu. Mufasova smrť v Levom kráľovi priklincovala ... viac »


Labková patrola mieri do kín!

Labková patrola mieri do
Video

23.07.2019 10:00

Detský animovaný seriál Labková patrola (Paw Patrol) si zamilovali už státisíce detí na celom svete. Teraz sa môžu tešiť, že ich obľúbení hrdinovia sa dostávajú aj na veľké filmové plátno a ich najnovšie dobrodružstvá môžu zažiť spolu s rodičmi v kine. viac »


Najčítanejšie články