Streda, 29. jún 2022. Meniny má Peter, Pavol, Petra, zajtra Melánia.

Festival Viva Musica! – deväť večerov plných hviezd

Americký dirigent JONATHAN SCHIFFMANGaléria fotiek (1)
Americký dirigent JONATHAN SCHIFFMAN

Hudobný festival Viva Musica! naplní už po tretí raz historické centrum Bratislavy nádhernou klasickou hudbou. Viva Musica! je moderný festival klasickej hudby, ktorý sa bude konať počas deviatich večerov od 26. júna do 3. augusta v srdci Bratislavy – na Hlavnom námestí a na nádvorí Starej radnice.


Každý koncert bude koncertom hviezd. Operný koncert Adriany Kučerovej, svetovo úspešný klezmerový World Quintet z Izraela, Ariel Zuckermann, Jonathan Schiffmann, koncert najlepších Bernsteinových a Gershwinových skladieb Bratislava Side Story, Diabolské husle s vlastným programom, Soňa Norisová, Braňo Kostka... a hlavná hviezda festivalu, jazzový hudobník Kyle Eastwood (syn Clinta Eastwooda), ktorý je už roky jedným z najslávnejších jazzových hudobníkov a s obrovským úspechom koncertuje po celom svete. Festivalový orchester ORFEO bude tvoriť 80 najlepších slovenských hudobníkov.

„Darí sa nám presvedčiť divákov, že klasická hudba nie je len ušľachtilá nuda. Sám som roky pôsobil na Slovensku aj v zahraničí ako profesionálny hudobník a viem, akú hudbu publikum prijíma so skutočným nadšením. Práve takouto hudbou som naplnil aj program tohto ročníka festivalu“, hovorí riaditeľ festivalu Viva Musica! Matej Drlička.

Po skúsenostiach z minulých rokov sa tento rok všetkých deväť koncertov uskutoční na Hlavnom námestí alebo na nádvorí Starej radnice. Tieto priestory majú dokonalú atmosféru pre vnímanie klasickej a jazzovej hudby.

Prvý hviezdny večer bude štvrtok 26.júla. Otvárací koncert BRATISLAVA SIDE STORY zložený z najznámejších skladieb Bernsteina a Gershwina bude dirigovať mladý a medzinárodne úspešný Američan JONATHAN SCHIFFMAN.

Viac informácií o festivale, účinkujúcich i kompletný program nájdete na stránke festivalu Viva Musica! >>


 
 

Najčítanejšie články