Leyenová chce navrhnúť nový pakt o migrácii: Musíme nájsť udržateľné riešenia, povedala | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Leyenová chce navrhnúť nový pakt o migrácii: Musíme nájsť udržateľné riešenia, povedala

Ursula von der Leyenová
Ursula von der Leyenová
Zdroj: TASR/AP/Jean-Francois Badias
02.08.2019 20:45

BRUSEL - Dezignovaná predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v piatok počas návštevy Ríma povedala, že chce navrhnúť nový pakt o migrácii a azyle. Informovali o tom agentúry ANSA a DPA.


Von der Leyenová počas stretnutia s talianskym premiérom Giuseppem Contem podľa agentúry ANSA povedala, že chce "navrhnúť nový pakt o migrácii a azyle""Potrebujeme riešenie. Chceme, aby naše postupy boli efektívne a účinné, ale zároveň aj ľudské," uviedla v spoločnom vyhlásení.

Von der Leyenová podľa DPA hovorila aj o "veľkých výzvach" a v tejto súvislosti spomenula migráciu, ktorá je pravidelným predmetom sporu medzi Bruselom a Rímom, hospodársky rast a klimatické zmeny.

"Musíme nájsť udržateľné riešenia a odpovede," povedala bývalá nemecká ministerka obrany. Von der Leyenová v Taliansku pokračovala v sérii ciest po členských krajinách EÚ s cieľom získať podporu a doladiť svoj politický program predtým, ako sa 1. novembra oficiálne ujme funkcie. Po svojom zvolení navštívila Chorvátsko, Poľsko a Francúzsko a stretla sa s politickými predstaviteľmi Maďarska a Španielska.

Pálčivou témou členských krajín EÚ je migrácia. Von der Leyenová vo štvrtok uviedla, že sa s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, ktorého prijala v Bruseli, zhoduje na potrebe "nového začiatku a pragmatických riešení".


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články