°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Rana pre lode zachraňujúce migrantov: Žiadne zľutovanie, Taliani schválili prísne pokuty

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Fabian Heinz/Sea-eye.org via AP
12.06.2019 07:05

RÍM - Talianska populistická vláda schválila v utorok návrh, aby boli posádkam lodí zachraňujúcich na mori migrantov ukladané prísne pokuty, pokiaľ vstupujú do talianskych vôd bez povolenia zakotviť v prístavoch tejto krajiny.


Minister vnútra Matteo Salvini po zasadnutí kabinetu oznámil, že plavidlám charitatívnych organizácií, ktoré prevážajú migrantov, budú po novom hroziť pokuty do výšky 50.000 eur, informovala tlačová agentúra AP. Vládne nariadenie umožňuje taktiež polícii vykonávať tajné vyšetrovanie prípadov možného obchodovania s migrantmi a uľahčuje sledovanie elektronickej komunikácie medzi predpokladanými pašerákmi ľudí.

Minister vnútra Salvini, stojaci na čele pravicovo-populistickej strany Liga Severu, po svojom nástupe do funkcie v júni 2018 ešte viac sprísnil dohľad talianskych orgánov nad záchrannými loďami prevádzkovanými súkromnými humanitárnymi organizáciami. Počet plavidiel vysielaných prevádzačmi z Líbye smerom do Európy, ako aj vylodení migrantov však odvtedy výrazne poklesol.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články