Pondelok4. marec 2024, meniny má Kazimír, zajtra Fridrich

Talianskom otriasol škandál: Vymývanie mozgov deťom, elektrošoky... Otrasný zámer!

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

RÍM - Talianska polícia zatkla 18 ľudí vrátane starostu, lekárov a sociálnych pracovníkov za údajné vymývanie mozgov bezbranným deťom, aby si mysleli, že ich rodičia zneužívajú. Cieľom bol následný predaj detí náhradným rodičom. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Polícia v severotalianskom meste Reggio Emilia pozatýkala podozrivých po tom, čo vyšetrovanie začaté v roku 2018 odhalilo údajnú sieť opatrovníkov, ktorí používali rôzne metódy vrátane elektrošokov tak, že deti presvedčili o ich sexuálnom zneužívaní.

Sieť týchto ľudí potom údajne dala deti do náhradných rodín výmenou za peňažnú hotovosť, pričom darčeky a listy deťom od ich skutočných rodičov ukrývala v sklade, ktorý polícia odhalila. O údajnom vymývaní mozgov informovali talianske médiá a tlačovej agentúre AFP to vo štvrtok potvrdila polícia v meste Bibbiano, neďaleko spomínaného Reggio Emilia.

"Tieto obvinenia - ak sa potvrdia, sú desivé a šokujúce," vyhlásil taliansky premiér Giuseppe Conte na stretnutí skupiny krajín G20 v Japonsku. Medzi obvinenými sú psychoterapeuti pracujúci pre združenie sociálnych pracovníkov v meste Moncalieri pri Turíne a starosta Bibbiana.

Pri vymývaní mozgov detí napodobnili zatknuté osoby detské kresby a dali im sexuálny obsah. Používali tiež elektrošokovú liečbu ako "malý spomienkový stroj", aby vyvolali nepravdivé, falošné spomienky na zneužívanie. Terapeuti sú obvinení aj z toho, že sa prezliekali do kostýmov "zlých" postáv z detských rozprávok a príbehov.

Vyšetrovanie s krycím názvom "Anjeli a démoni" odhalilo systém, ktorý bol predstavovaný ako "vzorový model sociálneho zabezpečenia pre zneužívané neplnoleté osoby, ale v skutočnosti to bol ilegálny podnik ubližujúci deťom," napísali noviny La Repubblica.

"Z vyšetrovania vyplýva, že cieľom zatknutej skupiny bolo odobrať deti ich rodinám v ťažkých sociálnych situáciách a dať ich, za peniaze, iným rodičom," uviedli noviny Corriere della Sera.

Niektorých z náhradných rodičov obvinili zo sexuálneho zneužívania detí, za ktoré zaplatili peniaze, dodala La Repubblica. Polícia odmietla uviesť, koľko detí sa táto kauza týka, ako aj ich vek. V ilegálnom obchode išlo o státisíce eur, napísali talianske médiá.

Viac o téme: DetiTalianskoVymývanie mozgov
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu