°C

Pondelok, 17. február 2020. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

Učiteľky chceli pomôcť týraným psom v Ománe: Ich rodiny majú strach, skončili v pekelnom väzení

Jennifer Greenová
Jennifer Greenová
Zdroj: FB/Jenny Green
16.05.2019 21:55

MASKAT - Dve britské učiteľky skončili vo väzení v hlavnom meste Ománu za to, že sa údajne pokúsili ukradnúť psy. Jennifer Greenová (35) a jej kolegyňa, ktoré zadržiavajú už 12 dní, však tvrdia, že sa len pokúšali zachrániť týrané zvieratá pred krutým majiteľom. Príbuzní žien sú vývojom situácie znepokojení.


VIDEO Príbeh misionárky Danice (†42), obete leteckého nešťastia: Zanechala po sebe silný odkaz

Ženy pracujú v Maskate ako učiteľky anglického jazyka pre medzinárodnú organizáciu British Council, ktorá podporuje britskú kultúru v zahraničí. Jenniferin brat Mike Green uviedol, že jeho sestra s kamarátkou sa snažili zachrániť dva týrané psy, ktoré boli vystavené spaľujúcej horúčave.

Učiteľky chceli pomôcť týraným
Zdroj: FB/Jenny Green

„Mám strach. Posledných dvanásť dní je držaná vo väzení a pretože je ramadán, nič sa nedeje," uviedol pre The Sun znepokojený Mike, ktorý sa v súčasnosti kvôli obchodom zdržiava na Novom Zélande, ale chce priletieť do Ománu.

Učiteľky chceli pomôcť týraným
Zdroj: FB/Jenny Green

Jeden z kamarátov jeho sestry mu vraj povedal, že úrady sa snažia vyvíjať tlak na ženy, aby sa priznali ku zločinom, ktoré nespáchali. Pôvodne ich polícia prepustila po tom, čo súhlasili, že zaplatia majiteľovi psov 4000 libier (cca 4580 eur). Ale sudca požadoval ďalšie vyšetrovanie, pretože sa domnieval, že pili.

Učiteľky chceli pomôcť týraným
Zdroj: FB/Jenny Green

Green má ťažké srdce na ománskych úradníkov, pretože si podľa neho "bez dôkazov" vymysleli obvinenia zo šoférovania pod vplyvom alkoholu a pitia na verejnosti.

Učiteľky chceli pomôcť týraným
Zdroj: FB/Jenny Green

Jennifer Greenová pracuje v krajine už viac ako rok a British Council je v kontakte s predstaviteľmi Ománu, aby sa pokúsili vyriešiť situáciu. „Sme si vedomí incidentu vo vzťahu k dvom britským učiteľkám zamestnaným tu v Ománe. Nemôžeme zverejniť podrobnosti prebiehajúceho súdneho sporu a očakávame výsledok riadneho procesu zo strany ománskych úradov," uviedol hovorca British Council, ktorý spolupracuje aj s britským konzulátom.


Galéria

Jennifer Greenová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články