°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

Alarmujúca správa WHO: Epidémie vo všetkých regiónoch sveta, počet osýpok sa strojnásobil

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
16.04.2019 08:10

LONDÝN - Počet registrovaných prípadov osýpok vo svete sa za prvé tri mesiace roku 2019 v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku strojnásobil. Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Epidémie pritom registruje vo všetkých regiónoch sveta.


Najväčší nárast počtu prípadov ochorenia zaznamenala organizácia v Afrike, a to až o 700 percent. Skutočné čísla sú však podľa WHO omnoho vyššie, keďže v priemere je ohlásený len jeden z desiatich prípadov osýpok.

Medzi najviac zasiahnuté krajiny patrí Ukrajina, Madagaskar a India, kde zaznamenali desaťtisíce prípadov ochorenia na milión obyvateľov. Len na Madagaskare podľahlo osýpkam od septembra už najmenej 800 ľudí. Epidémiám sa nevyhli ani Brazília, Pakistan či Jemen, kde už rovnako prišlo o život mnoho ľudí, "najmä malých detí", uvádza WHO. Nárast počtu prípadov zaznamenali však aj v krajinách s vysokou úrovňou vakcinácie, ako sú Spojené štáty a Thajsko. Osýpky sú vysoko infekčné vírusové ochorenie, ktoré môže niekedy viesť k vážnym zdravotným komplikáciám.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články