Ženu (22) sexuálne obťažovali dvaja brata: VIDEO Polícia ju ignorovala, skončila hrozne | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Ženu (22) sexuálne obťažovali dvaja brata: VIDEO Polícia ju ignorovala, skončila hrozne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.12.2018 09:15

DILLÍ - Dvadsaťdvaročné dievča zo severoindického štátu Uttarpradéš je v kritickom stave po tom, čo ho zapálili dvaja muži, ktorí ho niekoľko dní predtým podľa všetkého sexuálne obťažovali. Útok s horľavinou sa odohral v sobotu, keď išla obeť na policajnú stanicu ohlásiť predchádzajúce sexuálne napadnutie. O prípade informovala britská spravodajská stanica BBC.


Ďalšie znásilnenie v Nemecku: Dvaja Afganci (21, 18) mali na záchodoch zneužiť iba 15-ročné dievča

Podľa rodinných príslušníkov žena sexuálne obťažovanie hlásila prvýkrát hneď po čine minulý týždeň vo štvrtok, polícia sa ním ale odmietla zaoberať. Dvaja muži podozriví zo sexuálneho obťažovania a následného zapálenia dievčaťa boli zadržaní a traja policajti boli postavení mimo službu. Dievča utrpelo vážne popáleniny na 40 percentách tela.

Dvaja bratia na dievča údajne sexuálne zaútočili na poli neďaleko domu. Napadnutej sa podarilo utiecť a odobrala sa spolu s niekoľkými rodinnými príslušníkmi na policajnú stanicu. Polícia ale údajne prípad odložila. V sobotu sa dievča vydalo na stanicu druhýkrát, keď ho obaja útočníci opäť napadli a tentoraz ho poliali petrolejom a zapálili, opísali miestne médiá.

Indiou, kde bolo násilie voči ženám dlhodobo zamlčované, v posledných rokoch otriasla séria sexuálne motivovaných útokov. V roku 2012 rad ľudí pobúril prípad, kedy šesť mužov znásilnilo študentku v autobuse prechádzajúcom Dillí. Odvtedy vláda síce sprísnila tresty za znásilnenie na 20 rokov, avšak sexuálnych útokov na ženy podľa štatistík stále pribúda.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/NDTV

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články