°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Veriaci spustili vlnu nepokojov, pri ktorých zahynul policajt: Spúšťačom bolo zabíjanie kráv

Zdroj: SITA/AP Photo
04.12.2018 10:26

NAÍ DILLÍ - Troch ľudí zatkli v Indii v súvislosti so smrťou policajta pri masových nepokojoch vyvolaných správou o zabíjaní kráv. Agentúra DPA o tom informovala v utorok na základe správ indických úradov.


Miestneho policajta zabili dedinčania v pondelok po tom, ako aktivisti ortodoxných hinduistických skupín vyvolali násilné demonštrácie v indickom štáte Uttarpradéš. Počas nepokojov zahynul okrem policajta aj 18-ročný demonštrant.

Dôvodom protestu mala byť údajná neschopnosť miestnej polície zastaviť zabíjanie kráv. Rozbuškou násilia bolo podľa agentúry objavenie pozostatkov niekoľkých zabitých zvierat vrátane hovädzieho dobytka. Podľa oficiálneho vyjadrenia miestnych úradov "je v prípade vraždy policajta obvinených 27 ľudí".

Veriaci spustili vlnu nepokojov,
Zdroj: SITA/AP Photo

Hinduisti, ktorí sú najväčšou náboženskou skupinou v Indii, považujú kravy za posvätné a ich zabitie je v mnohých štátoch zakázané zákonom. V posledných rokoch pritom narastá počet zaznamenaných útokov radikálnych hinduistov na miestnych moslimov a príslušníkov kasty nedotknuteľných (dalitovia) práve v súvislosti s konzumáciou hovädzieho mäsa.
 


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články