°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Odídenci z OĽaNO rokujú o svojej politickej budúcnosti: Oslovili viaceré strany, všetko je otvorené

Líder OĽaNO Igor Matovič
Líder OĽaNO Igor Matovič
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
02.07.2019 09:59

BRATISLAVA - Z hnutia OĽaNO odišli piati poslanci, medzi nimi jedna z najznámejších tvárí Veronika Remišová. Bývalá členka pred pár dňami potvrdila špekulácie a vstúpila do strany Andreja Kisku. Ďalší štyria odídenci rokujú s viacerými stranami a zvažujú tak svoju politickú budúcnosť.


Poslanci Národnej rady SR, ktorí pred časom odišli z klubu OĽaNO, rokujú s viacerými stranami, svoju politickú budúcnosť zvažujú. Povedali, že prihliadať budú na hodnoty a program strán. 

Všetko je otvorené

„Premýšľam o politickej budúcnosti. Uzavrela som určitú kapitolu. Snažila som sa vždy poctivo pracovať v prospech hnutia a pre voličov,“ skonštatovala Anna Verešová s tým, že sa venovala rodinnej politike. Na otázku, či je možné, že z politiky odíde, odpovedala, že všetko je otvorené.

„Mnohí hovoria, že politika je špinavá. Ja môžem povedať že politika je služba, verejná služba ľuďom. Dôležité je, kto ju robí. Takže, ak ľudia vnímajú nejakú špinavosť politiky, asi nie sú spokojní s tými, ktorí ju vedú,“ skonštatovala. Ak by odišla z politiky, chce sa naďalej venovať pomoci ľuďom. Prioritné sú pre ňu prorodinné a sociálne témy.

Anna Verešová
Anna Verešová
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Koncepčné riešenia

Poslankyňa Soňa Gaborčáková považuje za dôležité koncepčné riešenia. „Ak ostanem v politike, potrebujem stranu, ktorá bude robiť veci koncepčne. Stretávam sa s lídrami politických strán, ktorí mi ponúkajú, aby som sa stala ich súčasťou,“ povedala. Momentálne však podľa svojich slov nie je rozhodnutá, či v politike ostáva.

Doplnila, že pri rozhodovaní prihliada aj na hodnoty strany a jej lídra. Zo spolupráce nevylučuje liberálov, hoci je podľa svojich slov konzervatívec. „Je mi bližšie skôr to, ale nedovolila by som si odsúdiť niekoho preto, že je liberál,“ dodala s tým, že je dôležité spájať, a nie rozdeľovať.

Soňa Gaborčáková
Soňa Gaborčáková
Zdroj: TASR/Martin Baumann

„Rokovania prebiehajú, chodíme na stretnutia,“ povedala poslankyňa Elena Červeňáková. Rokovala už s tromi stranami, štvrté rokovanie ju čaká. Zatiaľ nevie, pre ktorú sa rozhodne, prihliadať bude na jej program. Chcela by sa venovať oblasti zdravotníctva, a to najmä dlhodobej starostlivosti a prepojeniu sociálnej starostlivosti.

„Zvažoval som. či ostať v politike, ale nakoniec ma presvedčili, že by bola škoda zanechať skúsenosti, takže pravdepodobne v politike ostanem,“ povedal ďalší z odídených poslancov Jozef Lukáč. Doplnil, že ho oslovili štyri strany. Vzhľadom na to, že sa ešte nerozhodol, nechcel ich bližšie špecifikovať. Dodal však, že mu záleží na tom, aby mu boli blízke hodnotovo.

Jozef Lukáč
Jozef Lukáč
Zdroj: SITA/Marko Erd


Galéria

Líder OĽaNO Igor Matovič Anna Verešová Soňa Gaborčáková Jozef Lukáč

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články