Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Smer predpokladá, že parlamentné voľby budú v riadnom termíne: Majú ambíciu ich vyhrať

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
02.04.2019 16:45

BRATISLAVA - Strana Smer - sociálna demokracia predpokladá, že parlamentné voľby budú v riadnom termíne, teda v marci 2020 a preto otvára diskusiu o politike a vládnutí, najmä ako reagovať na nové trendy v politike, ako osloviť nových voličov a ako dosiahnuť plánovaný cieľ, teda vyhrať parlamentné voľby. Uvádza sa to v stanovisku strany vydanom po stretnutí predsedu, podpredsedov a generálneho manažéra strany.


Predstavitelia strany podľa vyhlásenia vnímajú postavenie Smeru na slovenskej politickej scéne, do ktorého sa dostal po 20 rokoch pôsobenia. "Naďalej chcú zo Smeru-SD najsilnejšiu politickú stranu s legitímnou ambíciou vyhrať nasledujúce parlamentné voľby a byť významnou súčasťou novej vládnej koalície. Cesta k tomuto cieľu vyžaduje nové formy komunikácie a politickej práce, pričom Smer-SD chce naďalej pôsobiť na slovenskej politickej scéne ako autentická sociálno-demokratická strana orientujúca sa predovšetkým na ľudí práce," uvádza sa vo vyhlásení.

Predstavitelia strany zároveň vyslovili poďakovanie podpredsedovi Európskej komisie Marošovi Šefčovičovi za reprezentáciu v prezidentských voľbách a plný rešpekt k ich výsledkom. Zároveň sa tešia na ďalšiu spoluprácu so Šefčovičom. "Smer - sociálna demokracia verí, že nová prezidentka SR pani Zuzana Čaputová, ktorej blahoželá k víťazstvu, nezanechá po sebe takú negatívnu stopu ako odchádzajúci prezident Andrej Kiska," uzatvára vyhlásenie.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články