Europoslankyňa Smolková v tom má jasno: V Smere treba dať priestor mladšej generácii | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Europoslankyňa Smolková v tom má jasno: V Smere treba dať priestor mladšej generácii

Monika Smolková
Monika Smolková
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
09.04.2019 17:40

BRATISLAVA - Odchádzajúca europoslankyňa Monika Smolková si myslí, že Smer-SD potrebuje dať priestor mladšej generácii. Súčasný premiér Peter Pellegrini by bol podľa nej v budúcnosti "perfektným" straníckym predsedom.


V nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu už Smolková kandidovať nebude, tvrdí, že z kandidátky ju vyškrtol podpredseda strany Robert Kaliňák (Smer-SD). Avizovala, že chce naďalej pracovať na tom, aby strana opäť získala svoj kredit.

Ak sa budú v Smere-SD konať voľby predsedu, určite si ho podľa Smolkovej členovia demokraticky zvolia. "Ale odkedy som v strane Smer, presadzujem, že treba dať ďalšej, mladšej generácii priestor. Robím tak vo svojom okrese. Veľmi rýchlo som pochopila, že naši voliči sú širokospektrálni. Potrebujú vidieť svoj vzor," uviedla europoslankyňa pred slovenskými novinármi v Bruseli. Niektorí vzor podľa nej vidia v mladšej, iní v staršej generácii.


Čítajte aj: Ostré slová Moniky Smolkovej na adresu Smeru: Súhlasím s Kažimírom, strácame voličov


"Chodím po Slovensku a vidím veľký potenciál, ktorý má Peter Pellegrini, oslovuje nielen členov strany, ale aj mimo členov strany. Myslím si, že v budúcnosti by bol perfektný predseda strany," vyhlásila Smolková. Dodala, že strana by sa mala vrátiť k hodnotám, na ktorých začínala.

"Slová pani poslankyne Smolkovej si veľmi vážim a ďakujem jej za ne. Už nie som si aj ja istý, vzhľadom na množstvo mojich šedín, či ja som tá omladina našej strany. Keďže v strane sa momentálne nepripravuje snem, ani sa nediskutuje o zmene na poste vedenia strany, preto sa k takýmto výzvam alebo názorom vyjadrovať nebudem," reagoval Pellegrini.

Peter Pellegrini
Premiér SR Peter Pellegrini.
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Dôvodom je značka Smer-SD

Prezidentské voľby podľa europoslankyne strana prehrala, dôvodom je aj značka Smer-SD. "Keby tam nebol pán Šefčovič, ale ktokoľvek iný, tak tiež prehrá, pretože značka Smer ho jednoznačne diskvalifikovala a bude diskvalifikovať aj do budúcna, pokiaľ neurobíme určité opatrenia v strane Smer," doplnila s tým, že Šefčoviča postavili do kampane neskoro. "Pán Šefčovič obstál so cťou, tých 750.000 hlasov je väčšina jeho, pretože sa obhájil, ale nepomohla mu značka Smer," priblížila.

Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Smolková si zároveň si myslí, že strana Smer-SD by sa mala ľuďom ospravedlniť za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. "Aj keď sme to priamo nezapríčinili, ale vytvorili sme možno možnosti pre tých ľudí, ktorí sú dnes už obžalovaní, obvinení z vraždy novinára a jeho priateľky," pripomenula. Ľuďom, ktorí mali byť už dávno zatvorení, strana podľa europoslankyne vytvorila prostredie, v ktorom mohli beztrestne konať.


Galéria

Monika Smolková Peter Pellegrini Maroš Šefčovič

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články