Matovič vyzval na konanie predčasných volieb: Stali sme sa súčasťou podvodu | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Matovič vyzval na konanie predčasných volieb: Stali sme sa súčasťou podvodu

Predseda hnutia OĽaNO - NOVA Igor Matovič počas TB hnutia OĽaNO - NOVA na tému: Výzva poslancom strán Most-Híd a Sieť
Predseda hnutia OĽaNO - NOVA Igor Matovič počas TB hnutia OĽaNO - NOVA na tému: Výzva poslancom strán Most-Híd a Sieť
Zdroj: SITA
14.03.2016 15:50

BRATISLAVA - Stali sme sa súčasťou podvodu, ktorý na vlastných voličoch spáchali Béla Bugár a Radoslav Procházka. Na úvod tlačovej konferencie to dnes povedal predseda hnutia Obyčajní ľudia-NOVA Igor Matovič, ktorý vyzval na uskutočnenie predčasných parlamentných volieb.


Novozvolených poslancov za Sieť a Most-Híd vyzval, aby nasledovali príklad svojich troch kolegov a zvážili, či aj naďalej zostanú poslancami svojich strán. Matovič vyhlásil, že vznik vlády Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete bol dohodnutý už v nedeľu tesne po voľbách a lídri týchto strán potom hrali pred verejnosťou divadlo. "Tento podvod bol dopredu zosnovaný," zdôraznil. 

V prípade, že by boli v najbližších týždňoch alebo mesiacoch predčasné voľby, strana OĽaNO-NOVA je podľa Igora Matoviča schopná získať väčšinu. Voliči by sa tak podľa jeho slov rozdelili práve medzi nich a medzi SaS. „Sme presvedčení, že Béla Bugár týmto rozhodnutím stratí 90 percent budúcich voličov a Radoslav Procházka ich stratil dva dni po voľbách,“ povedal. 

Predseda hnutia OĽaNO -
Zdroj: SITA

„Už minulý týždeň som dostal informáciu z blízkeho okolia Andreja Danka, že všetko bolo dohodnuté už v nedeľu po voľbách, že celý týždeň bude hrať Sieť i Most-Híd ústretových k vytvoreniu pravicovej vlády. Danko v sobotu na sneme príde s dôvodom, prečo do takejto vlády nevstúpi a tým pádom príde ďalšie dejstvo, v ktorom sa Sieť a Most-Híd obetujú v záujme toho, aby nám tu nevládli kotlebovci,“ vysvetlil Matovič. Mali by sme preto podľa neho žiadať opakované či predčasné voľby, „aby sme vedeli, čo kto plánuje spraviť“. 

Miroslavovi Beblavému, Kataríne Macháčkovej a Simone Petrík zo Siete, ktorí dnes vyhlásili, že v prípade vlády so Smerom vystúpia zo strany, Matovič verejne poďakoval. „Nech otvoria aj ostatní poslanci z oboch strán uši, oči a nech počúvajú voličov a urobia to, čo títo statoční ľudia,“ zdôraznil predseda strany OĽaNO-NOVA. V prípade, že by chceli vstúpiť do klubu OĽaNO-NOVA, „všetkých by sme ich s otvoreným náručím privítali“. 

Ako na Igora Matoviča nadviazala Veronika Remišová zo strany, zdá sa, že pre niektoré strany prestal volič existovať dňom volieb, a tak sa skončila ich zodpovednosť voči nim. Neprešlo podľa nej ani desať dní a niektorí už porušili sľub, s ktorým šli do volieb. V prípade, že koalícia Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť vznikne, Daniel Lipšic očakáva v parlamente veľký boj, trestné stíhania, kriminalizáciu a škandalizáciu. Bude to veľmi ostré, dodal.


Galéria

Predseda hnutia OĽaNO - Predseda hnutia OĽaNO -

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články