Zvolenská začala personálne zmeny, končia Bucha, Smolková, Šoka a Hencel | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Zvolenská začala personálne zmeny, končia Bucha, Smolková, Šoka a Hencel

Zuzana Zvolenská
Zuzana Zvolenská
Zdroj: SITA
13.04.2012 12:02

BRATISLAVA - Nová ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská začala krátko po svojom nástupe realizovať prvé personálne zmeny. Odvolaného šéfa detskej košickej nemocnice Petra Krcha nasledovali podľa informácií TASR šéfovia ďalších štyroch rezortných organizácií v zdravotníctve.


Odvolaný bol aj šéf najväčšej slovenskej nemocnice Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Miroslav Bucha. Rovnako vo funkcii skončili šéfka Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR Andrea Smolková a riaditeľ bratislavskej štátnej záchranky Vratko Šoka. O funkciu prišiel aj šéf štátnej košickej záchrannej služby Ján Hencel.

      
"Ministerka zdravotníctva už hovorila, že na vedúcich postoch preferuje odborníkov s praxou, určite nejde o žiadne politické nominácie. Uprednostnili sa ľudia, ktorí sa venujú problematike dlhodobo a sú vnímaní ako odborníci vo svojom odbore,"
uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Čižmáriková. Zároveň sa podľa jej slov začali hĺbkové kontroly vo všetkých príspevkových organizáciách, o výsledkoch chce ministerstvo v krátkom čase informovať.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články