°C

Pondelok, 10. august 2020. Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana.

Slota poslal Putinovi blahoprajný list, o voľbách nepochybuje

Ján Slota
Ján Slota
08.03.2012 09:08

BRATISLAVA - Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota poslal dnes novozvolenému prezidentovi Ruskej federácie Vladimirovi Putinovi list, v ktorom mu zablahoželal k jednoznačnému víťazstvu už v prvom kole prezidentských volieb. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SNS Jana Benková.


"Dovoľujem si zaželať Vám vo Vašom budúcom šesťročnom pôsobení na najvyššom poste Ruskej federácie veľa úspechov a dobrých rozhodnutí v prospech ruského národa a celého slovanského spoločenstva na celom svete," uviedol Slota v liste adresovanom Veľvyslanectvu Ruskej federácie v SR.

      
Zároveň dodal, že on osobne, ale aj ďalší predstavitelia Slovenskej národnej strany sú presvedčení o transparentnosti a demokratickosti prezidentských volieb v Rusku.
      
Doterajšieho ruského premiéra Vladimira Putina vyhlásili 5. marca za oficiálneho víťaza nedeľných (4.3.) prezidentských volieb so ziskom 63,75 percenta hlasov.
      
Výsledok, ktorý prišiel po tom, ako Putin v nedeľu večer deklaroval svoje víťazstvo, znamená, že druhé kolo hlasovania nie je potrebné, povedal šéf centrálnej volebnej komisie Vladimir Čurov. Volebná účasť z celkovo 110 miliónov oprávnených voličov predstavovala 65,3 percenta, informovala agentúra DPA. Putin (59) sa do prezidentského úradu vráti po dvoch funkčných obdobiach v rokoch 2000 až 2008. Opozícia označila voľby za sfalšované.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články