Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

Slota sa zbavil ďalšieho kritika: Dva dni pred voľbami vyhodil z kandidátky exministra!

Ján Mikolaj
Ján Mikolaj

BRATISLAVA - Slovenská národná strana (SNS) stiahla z kandidačnej listiny do predčasných parlamentných volieb svojho poslanca a exministra školstva Jána Mikolaja. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa SNS Jana Benková. Podobne ako Mikolaja vyhodil Slota z kandidátky aj Belousovovú deň pred komunálnymi voľbami v októbri 2010.

"Slovenská národná strana a kandidát číslo štyri Ján Mikolaj do predčasných parlamentných volieb sa včera dohodli, že Ján Mikolaj nebude kandidovať vo voľbách 10. marca 2012," uviedla Benková pre TASR s dodatkom, že strana žiadne ďalšie informácie k tejto téme poskytovať nebude."Je to po vzájomnej dohode a vzhľadom na to, že je dva dni do volieb, dohodli sme sa, že sa k tomu nebudeme vyjadrovať," reagoval pre TASR Mikolaj. "Aby sa to nezneužívalo," vysvetlil rozhodnutie nekomentovať svoj odchod z kandidátky.

Slovenská národná strana už v tomto volebnom období siahla k stiahnutiu svojho kandidáta z volieb, týkalo sa to kandidatúry Anny Belousovovej do mestského zastupiteľstva v Čadci na jeseň 2010. Stiahnutie vtedy prebehlo bez dohody s druhou stranou a Belousovová bola napokon zo strany vylúčená.

Podľa našich informácii bol práve Mikolaj po neúspešných eruovoľbách hlavným kritikom predsedu spoločne s Annou Belousovovou.

Slovenskú národnú stranu povedie do predčasných parlamentných volieb predseda Ján Slota, prvý podpredseda Andrej Danko a podpredseda a šéf klubu SNS Rafael Rafaj. Nasleduje ďalší podpredseda Ján Ikrényi, poslanec Štefan Zelník, Peter Petko, poslankyňa Milada Belásová, Milan Frič a prvú desiatku uzatvára exminister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa.

Druhú desiatku otvára trenčiansky krajský predseda strany Roman Stopka, nasleduje Peter Pamula, 13. miesto obsadil Adrián Kucek. Nasleduje Marek Massay, ktorý je zodpovedný za predvolebnú kampaň národniarov, Miroslav Gábriš, Róbert Zwinger, Marián Bednár, poslanec Dušan Švantner, novinár Pavel Kapusta a 20. miesto patrí úspešnému hokejovému reprezentantovi Marekovi Uramovi, ktorý sa bude o hlasy voličov uchádzať ako nečlen SNS.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu