FOTO Smutná správa po streľbe v Horovciach: Ďalšia obeť, rodina už nikdy neobjíme milovaného Martina | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

FOTO Smutná správa po streľbe v Horovciach: Ďalšia obeť, rodina už nikdy neobjíme milovaného Martina

Streľba v Horovciach si vyžiadala dve obete.
Streľba v Horovciach si vyžiadala dve obete.
Zdroj: Facebook
26.06.2019 13:14

HOROVCE - Tragédia, ku ktorej došlo v obci Horovce počas uplynulého víkendu, si bohužiaľ vyžiadala ďalšiu obeť. Okrem Jakuba (†20), ktorý bol po streľbe na dedinskej zábave na mieste mŕtvy, zomrel podľa našich informácií v utorok v bratislavskej nemocnici ďalší z trojice chlapcov - Martin, ktorý v osudnú noc utrpel strelné poranenie hlavy.


Nádej, že mladík, ktorý utrpel vážne zranenia prežije, nadobro zhasla. Okolie vníma správu veľmi ťažko. Chlapci mali celý život pred sebou a odišli až príliš nečakane. 

Autentické FOTO z Horoviec, kde došlo k chladnokrvnej vražde Jakuba (†20): Strelec sa postavil pred súd

Pribúdajú smutné vyznania na sociálnej sieti.
Streľba v Horovciach si
Zdroj: Reprofoto-Facebook/M.F.

"Dnes sa ku nám dostala smutná správa, že boj o svoj život prehral aj Maťo. Druhý z trojice chlapcov, na ktorých zaútočil zbraňou útočník. Aj touto cestou by sme chceli jeho rodine a známym vyjadrujeme úprimnú sústrasť," napísali na sociálnu sieť aj hasiči z Horoviec. Práve oni organizovali diskotéku, na ktorej došlo ku krvavej streľbe. Tak tragický záver zábavy však nik nečakal ani v najhoršom sne. Chlapci pôsobili v ich radoch ako dobrovoľní hasiči. 

Posledná rozlúčka s Jakubom sa uskutoční vo štvrtok.
Posledná rozlúčka s Jakubom
Zdroj: Reprofoto-Facebook-ADVENT Púchov - Kvetinárstvo a Pohrebná služba

Streľba na diskotéke

Desivá scéna sa odohrala v noci z piatka na sobotu. Po zbrani mal siahnuť miestny čudák Martin (35). Všetkému mal predchádzať incident, po ktorom muž z miesta odišiel. Neskôr sa mal vrátiť so zbraňou v ruke. Po streľbe útočník ušiel do lesa, kde sa niekoľko hodín ukrýval. Mal tu mať vybudovaných niekoľko bunkrov, v ktorých údajne žil. 

Obvinený Martin (35): Polícia po ňom pátrala dlhé hodiny.
Obvinený Martin (35).
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Ozbrojení muži v nepriestrelných vestách ho napokon vypátrali a okolie si vydýchlo. Polícia neskôr zverejnila niekoľko autentických záberov z miesta, kde hľadali strelca.

Zástupcovia zákona na sociálnej sieti uverejnili aj snímku zbrane - pravdepodobne teda ide o vražednú zbraň.
Autentické zábery z miesta
Zdroj: Facebook-Polícia SR

Vyšetrovanie prípadu už prevzala národná protizločinecká jednotka NAKA a vyšetrovateľ muža obvinil zo "zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s obzvlášť závažným zločinom vraždy, sčasti dokonaným a sčasti v štádiu pokusu." V pondelok Okresný súd v Trenčíne na neverejnom zasadnutí rozhodol, že muž zostáva vo väzbe. 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články