Nechutný prípad sa dostal na súd: Fuj, mladík (17) by sa mal za také niečo hanbiť | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Nechutný prípad sa dostal na súd: Fuj, mladík (17) by sa mal za také niečo hanbiť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
12.03.2019 18:15

BANSKÁ BYSTRICA – Trest dva roky odňatia slobody podmienečne za zločin sexuálneho násilia potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre mladistvého 17-ročného Ladislava P. z Košíc. Mladík nútil k orálnemu sexu o štyri roky mladšieho chlapca, s ktorým boli spolu v Reedukačnom centre v Čerenčanoch v okrese Rimavská Sobota.


Ladislav prišiel do Čerenčian v októbri 2017. Mladšieho chovanca Adriana začal nútiť na orálny sex a iné praktiky. Ak by mu Adrian nevyhovel, bol by dostal bitku. Podľa súdu požadoval sex opakovane od 27. októbra do 5. decembra a chlapca zneužil i v spánku. Na súde vyhlásil, že je nevinný, ale usvedčila ho výpoveď poškodeného Adriana a ďalších chovancov ústavu.

Senát Okresného súdu v Rimavskej Sobote uznal Ladislava P. za vinného a vymeral mu dva roky odňatia slobody s podmienečným odkladom výkonu trestu na dva roky. Zároveň mu uložil povinnosť absolvovať ochranné pedopsychiatrické liečenie ambulantnou formou a zakázal mu požívať alkohol a iné návykové látky. V jeho prospech svedčila skutočnosť, že nebol ešte súdne trestaný. Voči rozsudku sa odvolal, ale krajský súd mu nevyhovel.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články