Pondelok, 3. október 2022. Meniny má Stela, zajtra František.

Dva roky po smrti Karla Gotta: Obnovili Českého slávika... Kto ho nahradí?!

Víťazi ankety Český slávik Mattoni 2014 – Lucie Bílá a Karel GottGaléria fotiek (5)
Víťazi ankety Český slávik Mattoni 2014 – Lucie Bílá a Karel Gott
Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - V posledných rokoch už slovenskí ani českí speváci nebojovali o sošku zlatého slávika. Anketa Český slávik skončila s oceňovaním v roku 2017. O dva roky neskôr zomrel Karel Gott, ktorý vyhral 42-krát. No teraz sa opäť hlasuje a každý netrpezlivo čaká, kto sa po ňom posadí na pomyselný trón.


Spevácka anketa sa kedysi konala pod názvom Zlatý slávik, neskôr sa u našich susedov premenovala na Českého slávika. A bola neodmysliteľne spätá s Karlom Gottom. Veď sa stal víťazom dokopy 42-krát! 

Dva roky po smrti
Galéria fotiek (5)

V posledných rokoch života si však už tento triumf nemohol užiť. Anketa ukončila svoje pôsobenie v roku 2017. No dva roky po Gottovej smrti sa opäť hlasuje za najpopulárnejších spevákov a skupiny. 

Okrem toho, že sa víťazom už nikdy nestane maestro Gott, je najvýraznejšou zmenou systém hlasovania. Každý fanúšik má totiž k dispozícii päť hlasov – a je len na ňom, či zahlasuje za 5 interpretov, alebo za menší počet. Okrem klasických kategórií spevák, speváčka, kapela sa tentoraz hlasuje aj za Hip Hop & Rap.

Samozrejme, každého zaujíma, kto získa prvú priečku, keď najväčší konkurent všetkých čias už súťažiť nemôže. „Keďže do konca hlasovania zostáva len mesiac, rozhodli sme sa odhaliť abecedný zoznam 21 interpretov, ktorí sa zatiaľ umiestnili na popredných miestach vo svojich kategóriách,” uviedol pre Život v Česku riaditeľ ankety Jakub Horák. 

Na zlato môže siahnuť dokonca aj Leoš Mareš, či švédsky spevák Joakim Brodén z kapely Sabaton, ktorý má mamu Češku a sám vlastní aj český pas. 

Dva roky po smrti
Galéria fotiek (5)
Zdroj: TV MARKÍZA

Dva roky po smrti
Galéria fotiek (5)
Zdroj: YouTube

Kategória spevák:

Bárta Václav Noid, Bendig Jan, Brodén Joakim, Callta Pavel, Cristovao Ben, David Michal, Dyk Vojtěch, Josef Mikolas, Klus Tomáš, Krajčo Richard, Landa Daniel, Macků Jan Protheus, Malátný Michal, Mareš Leoš, Navrátil Mirai, Nohavica Jaromír, Ortel Tomáš, Pokáč, Vojtek Josef, Xindl X, Ztracený Marek.

Kategória speváčka:

Absolonová Monika, Alagia Dominique, Anna K, Bagárová Monika, Bílá Lucie, Burešová Eva, Debbi, Farna Ewa, Gunčíková Gabriela, Jandová Marta, Langerová Aneta, Lenny, Lounová Olga, Mašková Tereza, Pártlová Martina, Poláková Barbora, Rottrová Marie, Slováčková Anna Julie, Tichá Kateřina Marie, Vondráčková Lucie, Zagorová Hana..

Kategória kapela

Arakain, Čechomor, Chinaski, Divokej Bill, Dymytry, Harlej, Jelen, Kabát, Kryštof, Lucie, MIG 21, Mirai, Olympic, Ortel, Rybičky 48, Škwor, Slza, Traktor, Trautenberk, Tři sestry, Wohnout.

Kategória HIP HOP & RAP:

Atmo music, CASHANOVA BULHAR, Renne Dang, DJ Wich, Dorian, Ektor, FattyPillow, Paulie Garand, Lipo, Marpo, Nik Tendo, Prago-Union, PSH, Raego, Rest, Řezník, Sharlota, Sheen Viktor, Smack One, Vladimír 518, Yzomandias.

Dva roky po smrti
Galéria fotiek (5)
V kategórii rap je nominovaná aj Sharlota, ktorá moderovala šou The Voice.
Zdroj: Jan Zemiar

Dva roky po smrti Karla Gotta: Obnovili Českého slávika... Kto ho nahradí?!

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články