Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Česká legenda odhalila trpké tajomstvo: Pochádza z najchudobnejších pomerov… Jedlo mali presne rozpočítané!

Jiřina Bohdalová sa hnevá na klebety, že je lakomá.
Jiřina Bohdalová sa hnevá na klebety, že je lakomá.
Zdroj: RTVS
30.12.2020 09:00

PRAHA - Česká herečka Jiřina Bohdalová (89) priznala, že ju mrzia reči, ktoré o nej kolujú. Hovorí sa totiž, že je lakomá. Skutočnosť je však iná - život ju naučil byť šetrnou. Pochádza totiž z najchudobnejších pomerov. Jedlo mali na týždeň presne rozpočítané!


Herečka to priznala v rozhovore pre iDNES.cz. „O mne sa okrem iného hovorí, že som lakomá alebo niečo také. Tí, čo ma poznajú, vedia, že to nie je pravda. Ja len neviem byť rozhadzovačná, práve preto, že pochádzam naozaj z najchudobnejších pomerov,“ prezradila Bohdalová, ktorá si ako dieťa nemohla zobrať jedlo, kedykoľvek chcela. 

„U nás doma nepripadalo do úvahy zjesť niečo zo špajze a neopýtať sa. Pretože mama mala jedlo presne rozpočítané, mäso mala len na nedeľu a vždy mi pripomínala, ušetriť môžeš len na hube,“ priznala Jiřina, ktorá sa navyše v 22 rokoch stala živiteľkou rodiny. A to bola ešte k tomu tehotná. Jej otca totiž na dlhých 15 rokov zavreli do väzenia.

„Mala som dvanásťročnú sestru, mamu, ktorá sa zrútila a ja som bola jediná, kto mohol tú rodinu živiť. A to som bola na škole. A ešte v inom stave. Takže som sa k tomu musela nejako postaviť, zapisovala som si každý päťdesiatnik. A na tej hube som pre nich šetrila, dala som im, ale sama som jedla hrozne,“ šokuje Bohdalová.

Od tej doby má v hlave zakódované, že si musí odložiť niečo aj na potom. „A to sa s vami vlečie celý život,“ priznala herečka, ktorú práve preto klebety o tom, že je lakomá, vytáčajú. „Toto si osobne beriem, pretože je to vyložená nepravda. Keď o mne napíšu, že mám multimilionára, tak to sa zasmejem. Ale toto je nepríjemné. Najmä, keď sa to opakuje, pretože tomu potom môžu ľudia uveriť,“ dodala.

Jiřina Bohdalová priznala, že pochádza z najchudobnejších pomerov.
Česká legenda odhalila trpké
Zdroj: TV JOJ


Galéria

Jiřina Bohdalová sa hnevá Jiřina Bohdalová Jiřina Bohdalová priznala, že Jiřina Bohdalová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články