°C

Pondelok, 30. marec 2020. Meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín.

VOĽBY 2020: Verejná debata Únie Rómov na Slovensku s kotlebovcami je odložená

Marian Kotleba
Marian Kotleba
Zdroj: Topky/Maarty
21.01.2020 09:50

BRATISLAVA - Verejná debata Únie Rómov na Slovensku so stranou Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) sa v pondelok neuskutoční. Informoval o tom predseda únie František Tanko, debata naživo sa ruší z technických príčin. O náhradnom čase a mieste bude únia informovať. Únia Rómov na Slovensku chce verejnou debatou zabrániť rastúcim preferenciám kotlebovcov.


Únia prízvukuje, že ĽSNS je hlavný hráč s rómskou kartou, permanentne dezinformuje, prekrúca pravdu a zneužíva Rómov na svoje politické aktivity. Podľa posledného prieskumu agentúry AKO majú kotlebovci 11 percent a sú na druhej priečke za stranou Smer - sociálna demokracia.

ĽSNS neraz vyjadrila nenávisť voči Rómom. Člen tejto strany Milan Mazurek ako poslanec Národnej rady SR vo vysielaní Rádia Frontinus v októbri 2016 napríklad povedal, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články