Ombudsmanka reaguje na Kočnerovu THREEMU: Patakyová je pripravená konať | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Ombudsmanka reaguje na Kočnerovu THREEMU: Patakyová je pripravená konať

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová
Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová
Zdroj: TASR/Dano Veselský
04.10.2019 15:55

BRATISLAVA - Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová je pripravená podať návrh na disciplinárne konanie voči sudcom podozrivým zo spolupráce s obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom. Uviedla to dnes vo vyhlásení. Aktuálnu situáciu by podľa ombudsmanky mali vyriešiť samočistiace mechanizmy v justícii alebo by mali konať osoby, ktorých sa podozrenia týkajú.


Tieto mechanizmy však podľa Patakyovej zlyhávajú a pokiaľ v krátkom čase nezaúčinkujú, je pripravená konať. „Zo zverejnených častí komunikácie z aplikácie Threema vyplýva, že osoby z kriminálneho prostredia mohli ovplyvňovať konkrétnych sudcov a sudkyne a manipulovať ich rozhodovanie vo svoj prospech. A to v čase, kedy je dôvera verejnosti v štát alarmujúco nízka. Vnímam mimoriadnu závažnosť situácie a s obavami ju sledujem,“ zdôraznila Patakyová.

Komunikácia s Kočnerom

Denník N vo štvrtok napísal, že bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská podľa zaistenej komunikácie z aplikácie Threema intenzívne komunikovala s obvineným podnikateľom Kočnerom a ovplyvňovala v jeho prospech sudkyňu v kauze zmeniek televízie Markíza.

Marian Kočner a Monika
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Jankovská ešte začiatkom septembra odstúpila z funkcie, keď jej polícia pre podozrenie z trestnej činnosti zabavila mobilný telefón, rovnako aj niekoľkým ďalším sudkyniam. Po odchode z postu sa vrátila ako sudkyňa na Krajský súd v Bratislave, momentálne je však práceneschopná.


Galéria

Verejná ochrankyňa práv Mária Marian Kočner a Monika

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články