Utorok, 3. august 2021. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Štefan Harabin prišiel do svojho štábu odhodlaný: Chce vyhrať voľby

Zdroj: SITA/Jana Birošová
16.03.2019 22:30

BRATISLAVA - Sudca Najvyššieho súdu SR s pozastaveným výkonom funkcie Štefan Harabin dorazil do volebného štábu v Bratislave s najbližšou rodinou. Ako uviedol, prezidentské voľby chce vyhrať.


Harabin opäť prirovnal boj o post prezidenta k športovým podujatiam. Neodpovedal však, kto by mohol byť v prípade úspechu jeho protikandidátom v druhom kole. Sudcu považujú jeho rodinní príslušníci za najlepšieho kandidáta. Novinári zatiaľ nemajú prístup k priestorom, kde sa nachádza Štefan Harabin. Toho strážia ochrankári v uzatvorenej časti.

"Ja idem voľby vyhrať. Stále sa ma pýtate tú istú otázku, na ktorú som už dávno odpovedal. V každej súťaži, na ktorej som sa zúčastnil, som chcel zvíťaziť," povedal Harabin pri príchode. Na otázku, či Harabin pozýval aj verejné činné osoby či poslancov Národnej rady SR, odpovedal tak, že nikoho nepozýval, iba rodinných príslušníkov a členov jeho volebného štábu. Pozvánku do volebnej centrály však dostal aj bývalý šéf Matice slovenskej Marián Tkáč, ktorý začal pod Harabinovu kandidatúru zbierať podpisy občanov.

Idem voľby vyhrať a počkajme si na konečné výsledky

Prezidentský kandidát Štefan Harabin je napriek predbežným neoficiálnym výsledkom sobotňajších volieb naďalej presvedčený, že prezidentské voľby vyhrá. "Ja idem voľby vyhrať," vyhlásil pred novinármi Harabin. Dodal, že treba si počkať na konečné výsledky volieb. "Myslím si, že ma podporil východ Slovenska, sever Slovenska, Horehronie a Nitra," povedal krátko po zverejnení prvých výsledkov.

Na otázku, či pre neho nebolo vhodnejšie spojiť sa s prezidentským kandidátom a predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom, Harabin uviedol, že sa nikdy nedohaduje s nikým. "Odmietal som a aj vždy budem odmietať kupčenie. Ale počkáme si na koniec," zdôraznil.

Harabin aj v prípade volebného neúspechu si neplánuje založiť politickú stranu. "Pokiaľ mierite na zakladanie politickej strany, tak to neprichádza do úvahy. Ja nemám žiadnu politickú budúcnosť, nie som politik, som sudca Najvyššieho súdu. Prečo by som vstupoval do nejakej strany? Bol som pred rokom 1989 v strane a odvtedy som apolitický," uviedol Harabin.

V prezidentských voľbách po spočítaní viac ako 40 percent okrskových zápisníc naďalej vedie Zuzana Čaputová, ktorej sa podarilo získať 39,08 percenta hlasov. Za ňou nasleduje Maroš Šefčovič s 18,85 percentami hlasov, prvú trojicu kandidátov uzatvára Štefan Harabin s 14,58 percentami hlasov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články