°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Šefčovič prvýkrát pritvrdil: Čaputovú a Kisku obvinil z tajnej dohody, milosť!

Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
Zdroj: Topky/Maarty
05.03.2019 17:00

BRATISLAVA - Kandidát na prezidenta SR Maroš Šefčovič by ako hlava štátu neudelil milosť žiadnemu politikovi. "Považujem zásadu 'padni komu padni' za absolútne dôležitú. Keď chceme bojovať s neduhmi a korupciou, musí byť táto zásada svätá, musíme si byť všetci pred zákonom rovní," vyhlásil na utorkovom tlačovom brífingu.


Prezidentský kandidát zároveň vyjadril obavy z férovosti prezidentskej kampane. "Do tejto kampane som vstupoval s tým, že chcem, aby bola konštruktívna, pozitívna, a aby sme neútočili jeden na druhého, aby sme medzi sebou súťažili programom," priblížil. Podľa Šefčoviča sa v pozadí prezidentskej kampane môžu objaviť určité dohody medzi kandidátkou Zuzanou Čaputovou a súčasným prezidentom Andrejom Kiskom. Čaputová podľa neho nevylúčila, že je ako prezidentka pripravená udeliť milosť Kiskovi, ktorý jej vyjadril podporu.

Maroš Šefčovič
Zdroj: Topky/Maarty

"Ako chceme posilňovať vieru ľudí na Slovensku v právny štát? Ako chceme jednoznačne deklarovať, že ľudia sú si pred zákonom rovní? Ako chceme dokázať, že politici nie sú špeciálne chránený druh, respektíve, že im za istých okolností bude možné udeliť milosť?" pýtal sa Šefčovič.

Maroš Šefčovič
Zdroj: Topky/Maarty

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h. V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Čaputová hovorí, že útoky odrazí pravdou

Šefčovič prvýkrát pritvrdil: Čaputovú
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Zuzana Čaputová reagovala na obvinenia Šefčoviča tak, že odpoveďou aj na ďalšie útoky bude naďalej pravda, slušnosť, úprimnosť a jasné postoje. "Tak ako som povedala dnes v debate Hospodárskych novín, ak by bol pán Kiska odsúdený a podal by si žiadosť o udelenie milosti, tak by som k tejto žiadosti pristupovala spravodlivo, tak ako k žiadosti od akéhokoľvek iného občana.  Práve preto, že rovnosť pred zákon a vymožiteľnosť spravodlivosti pre každého občana je ústrednou témou mojej kampane," tvrdí.

Podľa nej sa Šefčovič pridal k vlne útokov, ktorú proti nej koaliční poslanci a predstavitelia strany SMER spustili už pred niekoľkými dňami. "Vnímam to ako strach z množstva ľudí, ktorí sa spajújú proti nespravodlivosti a arogancii mocných.  Predstavitelia týchto hodnôt sa totiž udržia pri moci, len ak sa im podarí ľudí rozdeliť," dodala.


Galéria

Maroš Šefčovič Maroš Šefčovič Maroš Šefčovič Maroš Šefčovič Maroš Šefčovič

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články