°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

Kandidátka Líšková: V Bratislave by zaviedla mýto pre mimobratislavských vodičov

Kandidátka na primátorku Bratislavy Caroline Líšková
Kandidátka na primátorku Bratislavy Caroline Líšková
Zdroj: SITA/Diana Černáková
05.09.2018 20:30

BRATISLAVA - Kandidátka na primátorku Bratislavy Caroline Líšková stavia vo svojom volebnom programe na troch oblastiach - doprave, zeleni a nájomných bytoch. Uviedla to dnes v diskusii v bratislavskom Primaciálnom paláci s tým, že v prípade jej zvolenia by v hlavnom meste zaviedla platenie mýta do centra mesta pre mimobratislavských vodičov.


Ako dodala, dopravná situácia v meste sa neustále zhoršuje a platením mýta najprv do centra mesta a neskôr do širšieho centra by sa podľa nej odľahčili cesty. Ďalšími dôležitými oblasťami sú podľa Líškovej zeleň a výstavba nájomných bytov. Kandidátka na bratislavskú primátorku v diskusii k týmto témam uviedla, že by si vedela predstaviť založenie mestského podniku, ktorý by riešil zeleň v meste a na margo bývania povedala, že na začiatok by chcela postaviť 500 nájomných bytov.

Podľa jej protikandidáta Jána Mrvu je oblasť dopravy tiež jednou z oblastí v jeho volebnom programe. Mrva v diskusii pripomenul, že chce rýchlejšiu mestskú hromadnú dopravu, ktorá bude jazdiť aj do najvzdialenejších koncov Bratislavy, stavať parkovacie domy či bezpečné cyklotrasy. Dodal, že výstavbu v meste je potrebné regulovať, jednak je nutná výšková regulácia, ale aj regulácia vizuálneho smogu, teda reklám.

Z diskusie a prieskumu agentúry Focus vzíde víťaz na spoločného kandidáta opozície na bratislavského primátora spomedzi starostu bratislavských Vajnôr Jána Mrvu a manažérky Caroline Líškovej. Výsledky prieskumu sa ľudia dozvedia v pondelok 10. septembra.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články