MIMORIADNE Údajná objednávateľka vraždy Kuciaka požiadala o prepustenie z väzby | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

MIMORIADNE Údajná objednávateľka vraždy Kuciaka požiadala o prepustenie z väzby

Alena Zsusová
Alena Zsusová
Zdroj: TASR/Dušan Hein
11.12.2018 17:50

BANSKÁ BYSTRICA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa dnes zaoberal žiadosťou Aleny Zsuzsovej z Komárna o prepustenie z väzby. Obvinená ako objednávateľka úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka však požiadala o konanie v neprítomnosti. Sudca si vypočul obhajcu a prokurátora a svoje rozhodnutie oznámi stranám písomne.


Alenu Zsuzsovú spolu s Tomášom Szabóom, Miroslavom Marčekom a Zoltánom Andruskóm vzal sudca do väzby 30. septembra. Stíhajú ich za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy. Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov.

Verdikt potom potvrdil i Najvyšší súd SR. Alena Zsuzsová je prvá z obvinených, ktorá využila možnosť podať žiadosť o prepustenie z väzby. Odmena za dvojnásobnú vraždu novinára a jeho partnerky bola 50-tisíc eur v hotovosti a ďalších 20-tisíc eur bolo odpustenie dlhu.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články