AKTUÁLNE Zsuzsová, ktorá je obvinená z objednávky vraždy Kuciaka, ostáva vo väzbe | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

AKTUÁLNE Zsuzsová, ktorá je obvinená z objednávky vraždy Kuciaka, ostáva vo väzbe

Zdroj: SITA/Jakub Julény
17.12.2018 18:45

BANSKÁ BYSTRICA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici nevyhovel žiadosti Aleny Zsuzsovej z Komárna o prepustenie z väzby. Obvinenú stíhajú ako objednávateľku úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka. Rozhodnutie nie je právoplatné.


Alenu Zsuzsovú spolu s Tomášom Szabóm, Miroslavom Marčekom a Zoltánom Andruskóm vzal sudca do väzby 30. septembra. Stíhajú ich za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy. Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Verdikt potom potvrdil i Najvyšší súd SR. Alena Zsuzsová je prvá z obvinených, ktorá využila možnosť podať žiadosť o prepustenie z väzby.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Odmena za dvojnásobnú vraždu novinára a jeho partnerky bola 50-tisíc eur v hotovosti a ďalších 20-tisíc eur bolo odpustenie dlhu. Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články