Krásne gesto Slovákov žijúcich v Anglicku: FOTO Pomohli Prešovčanom, ktorí prišli o strechu nad hlavou | Topky.sk

°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Krásne gesto Slovákov žijúcich v Anglicku: FOTO Pomohli Prešovčanom, ktorí prišli o strechu nad hlavou

Ľudia po prešovskej tragédii prejavili obrovskú vlnu solidarity.
Ľudia po prešovskej tragédii prejavili obrovskú vlnu solidarity.
Zdroj: FB/Pomôžme ľuďom z vybuchnutého bytového domu v Prešove, Tip čitateľa, Miro Vacula
10.12.2019 07:00

PREŠOV - Obyvatelia dvanásťposchodového paneláku na Mukačevskej ulici v Prešove prišli z minúty na minútu o strechu nad hlavou. Ôsmi z nich, bohužiaľ, neprežili. Slováci sa okamžite spojili a vyjadrili obrovskú vlnu solidarity. Necelé dve hodiny od explózie na sociálnej sieti Facebook vznikla skupina "Pomôžme ľuďom z vybuchnutého bytového domu v Prešove". Tragédia nenechala chladnými ani Slovákov a Čechov žijúcich v Británii.


Ľuďom postihnutých tragédiou pomáha celé Slovensko. Na Facebooku z tohto dôvodu necelé dve hodiny po nešťastí vznikla skupina s názvom "Pomôžme ľuďom z vybuchnutého bytového domu v Prešove", prostredníctvom ktorej ponúkajú užívatelia náhradné ubytovanie, jedlo, oblečenie, drogériu a iné potreby. Stránka má v súčasnosti už takmer 40-tisíc členov.   

Čítajte aj: Svedkovia prehovorili o sekundách hrôzy! Posledná veta pred výbuchom aj smutný osud muža z balkóna

Pomohli aj Slováci a Česi žijúci vo Veľkej Británii. Deťom tam nakúpili darčeky, pričom zariadili aj dovoz do Prešova. „V Prešove to naši dobrovoľníci pretriedia a odovzdajú presne tým, ktorým to urobí radosť,“ napísala Lucia. „Verím, že ľuďom zabezpečíme spoločne všetko, čo im treba,“ doplnila.

Krásne gesto Slovákov žijúcich
Zdroj: FB/Pomôžme ľuďom z vybuchnutého bytového domu v Prešove

V Luciinom príspevku zaznela aj výzva, aby ľudia porozmýšľali o zážitkových aktivitách, vstupenkách, pobytoch či dovolenkách, ktoré by poškodeným spravili radosť. „Nech majú niečo, čo si nemusia niekam odkladať, ale majú sa na čo tešiť,“ dodala žena.


Galéria

Ľudia po prešovskej tragédii

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články