Veľká pomoc pre ľudí z paneláku smrti v Prešove: Pripravujú pre nich mestské byty | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Veľká pomoc pre ľudí z paneláku smrti v Prešove: Pripravujú pre nich mestské byty

Panelák smrti na Mukačevskej 7 v Prešove.
Panelák smrti na Mukačevskej 7 v Prešove.
Zdroj: Facebook/Polícia SR
11.12.2019 05:10

PREŠOV - Mesto Prešov pripravuje voľné mestské byty na dlhodobé bývanie pre ľudí z neobývateľného domu č. 7 na Mukačevskej ulici. Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek. Dodáva, že majú spracovaný zoznam bytov, ktoré ponúkli jednotlivci alebo organizácie na pomoc pre ľudí, ktorí prišli o strechu nad hlavou pri piatkovej tragédii.


Všetky vyzbierané finančné prostriedky z oficiálneho účtu mesta budú do posledného centu vyplatené ľuďom, ktorým výbuch plynu a rozsiahly požiar zničil byty," zdôraznil Tomek. Reaguje tak na šírenie petície, ktorá spochybňuje zmysel spontánnej finančnej zbierky a podľa Tomeka tak poškodzuje mesto Prešov, samotných obyvateľov z bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici a taktiež aj darcov. Na oficiálnom účte je momentálne vyše 1, 6 milióna eur.

Sedem potvrdených obetí si vyžiadal piatkový výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Na likvidácii požiaru a evakuácii obyvateľov sa podieľalo 117 hasičov a 50 kusov techniky. Hasičom pri zásahu pomáhali aj záchranári, policajti, vojaci alebo horskí záchranári.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články