Bugár ustupuje z boja o podpredsedu: Matovič je klamár, rozbíja opozíciu! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Bugár ustupuje z boja o podpredsedu: Matovič je klamár, rozbíja opozíciu!

Múdrejší ustúpi, tvrdí šéf Mostu Bugár
Múdrejší ustúpi, tvrdí šéf Mostu Bugár
Zdroj: Jan Zemiar
19.03.2012 15:50

BRATISLAVA - Most-Híd sa nebude uchádzať o post podpredsedu Národnej rady SR. Strana je pripravená podporiť kandidáta, na ktorom sa dohodne opozícia. Bugárovci sa pre zmenu postoja rozhodli preto, že nemienia rozbíjať opozíciu. "Múdrejší ustúpi," povedal dnes predseda strany Béla Bugár.


O post podpredsedu sa sporili bugárovci s Obyčajnými ľuďmi a nezávislými osobnosťami. Ich líder Igor Matovič pri tomto spore nazval Bugára chrapúňom, ktorý začína opozičnú spoluprácu podvodom, teda dohodou so Smerom, vďaka ktorej mal byť Bugár podpredsedom parlamentu.

Bugár tvrdí, že Matovič klame. "Používa klamstvo ako pracovnú metódu," uviedol líder Mosta-Híd. V budúcnosti sa už k Matovičovým vyhláseniam nemieni vyjadrovať.

Trvá na tom, že do slovníka poslanca nepatria slová ako chrapúň či darmožráč. Matovičovi, ktorý ich používa, nemieni Most-Híd asistovať v jeho politike 4. cenovej skupiny. Na utorkovom opozičnom rokovaní však nebude mať problém podať Matovičovi ruku.

Bugár ďalej uviedol, že Most-Híd má záujem obsadiť pozície predsedov a podpredsedov niektorých výborov. Odborníkov má napríklad do pôdohospodárskeho, zahraničného, ľudskoprávneho výboru či výboru pre nezlučiteľnosť funkcií.

O postoch budú bugárovci rokovať a budú sa usilovať o dohodu. Tá je podľa Bugára dôležitá nielen v koalícii, ale aj pre fungovanie opozície. "Sme opozícia a musíme sa dohodnúť. My nebudeme opozíciu rozbíjať. To, že sa o to snaží Matovič, to je jeho problém," povedal Bugár, ktorý je presvedčený, že opozícia a aj Slovensko potrebuje zodpovednosť a stabilitu.

Šéf Mosta-Híd zároveň vysvetlil, že o post podpredsedu parlamentu mala strana záujem preto, aby ho zastával človek so skúsenosťami v tejto oblasti. Pripomenul, že opozíciu tvorí päť strán a tie sa musia podeliť o dve kreslá podpredsedu parlamentu. Títo dvaja budú musieť zastupovať všetky opozičné strany. A aj z toho podľa Bugára vyplýva potreba skúsenosti na tomto poste.

Líder Obyčajných rozhodnutie Mosta-Híd privítal. Chce sa preto pokúsiť hľadať dohodu na mene druhého opozičného podpredsedu v rámci opozície, skôr ako prezradí definitívne meno kandidáta hnutia.

"Je len na škodu veci, že rovnako konštruktívny prístup pán Bugár nezvolil od začiatku a zbytočne svojimi neuváženými malichernými krokmi vyvolal šarvátku v opozícii. Keďže máme úprimnú snahu o spoluprácu opozičných strán, ustupujeme od zverejnenia nášho kandidáta na post podpredsedu," uviedol Matovič. 

Záznam z Bugárovej tlačovej besedy:


Galéria

Bugár na dnešnej tlačovke Múdrejší ustúpi, tvrdí šéf

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, TAB
FOTO: Ján Zemiar, SITA;
VIDEO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články