Krach Grécka – situácia v Grécku a v Európe | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Krach Grécka

Grécky premiér urobil zmeny vo svojej vláde: Cieľom je zrýchliť ekonomické reformy

Alexis Tsipras

Alexis Tsipras

05.11.2016 07:55

ATÉNY - Grécky premiér Alexis Tsipras urobil v piatok personálne zmeny vo svojej vláde. Stalo sa tak s cieľom zrýchliť reformy, ktoré od Atén vyžadujú medzinárodní veritelia, a vylepšiť obraz vlády v očiach verejnosti. Informovala o tom v noci nadnes agentúra Reuters. viac »

Ministri financií sa zhodli na jasnej veci: Grécko musí naplniť reformy, ktoré prisľúbilo

Jeroen Dijsselbloem
Video

09.09.2016 15:19

BRATISLAVA - Grécko musí naplniť reformy, ktoré prisľúbilo. Zhodli sa na tom ministri financií na dnešnom dopoludňajšom zasadnutí Euroskupiny, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave. viac »


Ďalšia finančná injekcia pre Grécko: Schválených 7,5 miliardy eur

Ilustračné foto

17.06.2016 11:24

LUXEMBURG - Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM) dnes schválil vyplatenie ďalšej tranže zo záchranného úveru pre Grécko. Ako uviedol šéf ESM Klaus Regling, schválených 7,5 miliardy eur by krajina mala získať začiatkom budúceho týždňa. Informovala o tom agentúra DPA. viac »


Gréci opäť vyšli do ulíc: Lekári i učitelia štrajkujú, žiadajú zlepšenie podmienok

Polícia a protestujúci sa

08.06.2016 15:40

ATÉNY – Zamestnanci štátnych nemocníc a učitelia v Grécku vstúpili dnes opäť do štrajku, pričom požadujú doplatenie miezd. Protestujú tiež proti nedostatku personálu, čo považujú za dôsledok vládnej politiky uplatňovanej v rámci programu finančnej záchrany krajiny. viac »


Gréci sa snažia vyhrabať z krachu, parlament schválil nový balík daňových a úsporných opatrení

Polícia a protestujúci sa

23.05.2016 07:38

ATÉNY - Grécky parlament schválil nový balík daňových a úsporných opatrení, požadovaných medzinárodnými veriteľmi krajiny, informovala agentúra DPA. viac »


Nemecký minister vyzýva Grécko: Do roku 2018 nebudú žiadne úľavy

Nemecký minister vyzýva Grécko:

19.05.2016 10:00

BERLÍN - Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble si neželá žiadnu úľavu pre Grécko od dlhu pred rokom 2018. viac »


VIDEO Štrajk v Grécku sa zmenil na rozvášnené potýčky: Nový balík úsporných opatrení je odklepnutý

Polícia a protestujúci sa
FotoVideo

09.05.2016 08:25

ATÉNY - Grécki anarchisti hádzali dnes večer zápalné fľaše, stoličky i dosky na príslušníkov poriadkovej polície pred parlamentom, kde prebiehala rozprava o kontroverznom novom programe úspor. Krátke zrážky narušili oveľa väčšiu dovtedy pokojnú demonštráciu, informuje agentúra AP. viac »


Gréci sa búria proti programu úspor, vyšli do ulíc: Máme FOTO priamo z miesta

Protesty v Grécku
Foto

08.05.2016 21:45

ATÉNY - Takmer 15.000 Grékov vyšlo dnes do ulíc Atén a prístavného mesta Solún, aby demonštrovali proti plánovanému programu úspor, a to z iniciatívy rôznych ľavicových zoskupení, pokračujúc tak v sérií protestných akcií voči plánovaným reformným krokom vlády premiéra Alexisa Tsiprasa. viac »


Gréci ohlásili rozsiahly štrajk proti úspornému programu: Niektoré ostrovy budú odrezané od sveta

Gréci ohlásili rozsiahly štrajk

05.05.2016 20:45

ATÉNY - Grécki námorníci ohlásili dnes štvordňový štrajk na protest proti novému programu úspor, o ktorom by mal parlament v Aténach hlasovať v nedeľu večer. Podľa údajov, ktoré priniesla agentúra DPA, bude od piatka 6.00 h miestneho času (5.00 h SELČ) až do budúceho utorka ráno úplne pozastavená trajektová doprava v Egejskom mori, čo pre ostrovy bez ... viac »


Grécko sa ponorilo do veľkého štrajku: Svoje brány neotvorili viaceré štátne budovy

Grécko sa ponorilo do

07.04.2016 11:00

ATÉNY - Zamestnanci gréckeho verejného sektora vstúpili dnes do 24-hodinového štrajku, ktorý ochromil prevádzku letísk, škôl, nemocníc i štátnych médií. Štrajkujúci touto formou protestujú proti dôchodkovým a daňovým reformám, ktoré v rámci úsporných opatrení požadujú od Grécka medzinárodní veritelia. viac »


Tajné dokumenty o budúcnosti Európy: Obrovský tlak na Merkelovú, TOTO je budúci osud Grécka

Tajné dokumenty o budúcnosti

05.04.2016 11:55

BERLÍN - Predstavitelia Medzinárodného menového fondu (MMF) údajne diskutovali o možnosti vyvinúť tlak na nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, aby poskytla Grécku úľavu na dlhu, v opačnom prípade sa MMF stiahne zo záchranného programu. viac »


Gréci si mädlia ruky, vo vzduchu visia peniaze: Z krachu ich môžu vytrhnúť turisti

Gréci si mädlia ruky,

02.04.2016 12:30

ATÉNY - Leto sa blíži a s ním aj obdobie dovoleniek. No zatiaľ čo vlani utečenecká kríza odrádzala mnohých turistov od cesty do Grécka, po nedávnych bombových útokoch v Turecku sa situácia zmenila. Slnko, more, pamiatky a väčšia bezpečnosť tak zrejme tento rok pomôžu Grécku prilákať viac dovolenkárov na úkor Turecka. Informovala o tom agentúra Bloomberg. viac »


Grécko zažíva ďalší masový protest: Polícia bojuje s násilnými poľnohospodármi

Grécko zažíva ďalší masový
Foto

12.02.2016 14:16

ATÉNY - Pred budovou ministerstva poľnohospodárstva v centre Atén došlo dnes k stretom medzi protestujúcimi gréckymi farmármi a príslušníkmi polície. Do gréckej metropoly prišli dnes na dvojdňovú demonštráciu tisícky poľnohospodárov z celej krajiny. Protestovať tam chcú proti zvyšovaniu daní a navrhovanej dôchodkovej reforme. viac »


FOTO Gréci si nedajú povedať a veľký štrajk pokračuje: Ruky preč z našich dôchodkov!

FOTO Gréci si nedajú
Foto

05.02.2016 07:10

ATÉNY - Grécka polícia odhaduje, že pri generálnom štrajku proti dôchodkovej reforme a zvyšovaniu daní vyšli vo štvrtok v celej krajine do ulíc stovky tisíc ľudí. Grécke médií označili štrajk za najväčší v uplynulých rokoch a jedna rozhlasová stanica uviedla, že je "ľahšie povedať, kto neštrajkoval, ako kto štrajkoval". "Ruky preč z našich dôchodkov," skandovali štrajkujúci. viac »


Mohutné protesty v Grécku: Ľudia v húfoch zablokovali cesty a hranice, nepáčia sa im reformy

Gréci protestujú proti reforme

02.02.2016 10:45

ATÉNY - Protesty proti plánovaným zmenám v dôchodkovom systéme a zvyšovaniu daní v Grécku neutíchajú. Dnes poľnohospodári zablokovali dôležité cesty, ako aj priechody na hraniciach s Bulharskom a Tureckom. viac »


Odvážne slová šéfa gréckej centrálnej banky: Grécko bude rásť, grexit nie je aktuálny

Yannis Stournaras

29.01.2016 17:15

ATÉNY - Šéf gréckej centrálnej banky Yannis Stournaras očakáva, že krajina sa v druhom polroku vráti k rastu. Zároveň podľa neho otázka vystúpenia krajiny z eurozóny nie je už aktuálna. viac »


Gréci stále nespokojní: Štrajk proti reforme dôchodkového systému potrvá do nedele

Gréci protestujú proti reforme

29.01.2016 10:43

ATÉNY - Až do nedele potrvá v Grécku celoštátny štrajk proti plánovanej reforme dôchodkového systému a zvýšeniu daní, ktoré sú podmienkou veriteľov pre poskytnutie ďalšej finančnej pomoci. Štrajk sa mal pôvodne skončiť dnes o 06.00 h miestneho času (05.00 h SEČ), informovala agentúra DPA. viac »


VIDEO Grécko ochromili demonštrácie: Za všetkým je reforma dôchodkového systému!

Grécko 2015

28.01.2016 11:50

ATÉNY - Grécko dnes čiastočne ochromil celoštátny štrajk proti plánovanej reforme dôchodkového systému a zvýšeniu daní, ktoré sú podmienkou veriteľov pre poskytnutie ďalšej finančnej pomoci. Štrajk by sa mal skončiť v piatok o 06.00 h miestneho času (05.00 h SEČ), informovala agentúra DPA. viac »


Grécke prostitútky sú na dne: Kňažky lásky položila kríza, študentky sexujú za dve eurá

Grécke prostitútky sú na

04.12.2015 06:00

ATÉNY - Pokiaľ ešte pred niekoľkými rokmi zháňal muž v Grécku prostitútku, s najväčšou pravdepodobnosťou narazil na dievča zo strednej alebo východnej Európy. Ako ale napísal denník The Times, šesť rokov ochromujúcej finančnej krízy a úsporných opatrení dohnalo miestne ženy späť k najstaršiemu remeslu sveta, kde teraz ponúkajú jedny z najnižších cien na kontinente. viac »


Chaos v Grécku: Nefungujú verejné služby, zamestnanci majú generálny štrajk

Stretnutie gréckeho parlamentu

12.11.2015 12:14

ATÉNY - Verejné služby dnes prestali fungovať po celom Grécku, pretože zamestnanci začali prvý generálny štrajk od januára, keď sa k moci v krajine dostala vláda vedená ľavičiarmi. viac »


Grécky exminister vnútra sa stal novým predsedom parlamentu

Nikos Vutsis

04.10.2015 19:44

ATÉNY - Poslanci nového gréckeho parlamentu po sobotňajšom zložení sľubu si dnes zvolili za svojho predsedu 64-ročného Nikosa Vutsisa. Za bývalého ministra vnútra a podpredsedu ľavicovej strany Syriza hlasovalo 181 poslancov, informovala štátna televízia ERT. viac »


Najčítanejšie články