Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Gréci ohlásili rozsiahly štrajk proti úspornému programu: Niektoré ostrovy budú odrezané od sveta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
05.05.2016 20:45

ATÉNY - Grécki námorníci ohlásili dnes štvordňový štrajk na protest proti novému programu úspor, o ktorom by mal parlament v Aténach hlasovať v nedeľu večer. Podľa údajov, ktoré priniesla agentúra DPA, bude od piatka 6.00 h miestneho času (5.00 h SELČ) až do budúceho utorka ráno úplne pozastavená trajektová doprava v Egejskom mori, čo pre ostrovy bez leteckého spojenia znamená "prakticky odrezanie od okolitého sveta".


Popredné odborové zväzy ADEDY a GSEE, združujúce pracovníkov gréckeho verejného a súkromného sektora, takisto ohlásili protestné akcie vo forme 48-hodinového "generálneho" štrajku. Očakáva sa, že štrajkovať budú pracovníci škôl, ministerstiev a iných štátnych inštitúcií. 

Nasledujúce tri dni nebudú pracovať ani grécki železničiari či smetiari. V piatok a v sobotu bude prerušená premávka verejnej dopravy v Aténach. Grécke odbory vyzývajú svojich členov, aby sa od piatka do nedele zúčastňovali na demonštráciách proti vládnemu programu, ktorého súčasťou sú dodatočné dôchodkové škrty a zvyšovanie daní. Schválenie týchto opatrení má priniesť štátu úspory vo výške 1,8 miliardy eur. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články