Vojna na Ukrajine - všetko o konflikte Rusko - Ukrajina | Topky.sk
Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Konflikt na Ukrajine

Zo Záporožskej elektrárne hlásia ostreľovanie: MAAE varovala pred najhorším, Západ musí podľa Zelenského konať

FotoVideo
pred 3 hodinami

KYJEV - Z oblasti Záporožskej jadrovej elektrárne dnes znovu prichádzali správy o ostreľovaní, informovala ruská služba stanice BBC. Z ostreľovania sa obvinili navzájom ukrajinská aj ruská strana. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj medzinárodné spoločenstvo vyzval, aby zabezpečilo ochranu elektrárne, a predišlo havárii v zariadení. viac »

Bitka za kritiku Putina: VIDEO Ruský kňaz zaútočil na ukrajinského duchovného krucifixom

Bitka za kritiku Putina:
Video

02.08.2022 05:01

KYJEV - Nič mu nie je sväté. Ruský kňaz počas pohrebu ukrajinského vojaka zaútočil na ukrajinského kňaza krucifixom. Dôvodom potýčky božích služobníkov bolo to, že Ukrajinec sa negatívne vyjadril o šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi. Prečo tam Rus vôbec bol, nie je jasné. viac »


Bývalý šéf CIA: Šance Ukrajiny vyhrať vo vojne sú vysoké, víťazstvo Ruska by bolo pre Európu katastrofou

David Petraeus si myslí,
Video

01.08.2022 17:00

BERLÍN - Od začiatku vojny Ukrajina stratila veľké územia na východe a juhu krajiny. Ale podľa najvyššieho generála americkej armády môže Kyjev čoskoro zvrátiť vývoj a získať späť okupované regióny. Ukrajina je však odkázaná na pomoc Západu. viac »


VOJNA na Ukrajine Deň stopäťdesiaty deviaty (1. august 2022)

Zničené trosky administratívnej budovy

01.08.2022 15:55

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom najnovšom príhovore odsúdil ostreľovanie juhoukrajinského mesta Mykolajiv ruskou armádou. Pripomenul, že pri tomto útoku prišiel o život Oleksij Vadaturskyj, majiteľ jednej z najväčších ukrajinských spoločností obchodujúcich s obilím. Situáciu sledujeme ONLINE. viac »


Hypersonické strely ako Putinova nová hrozba? Odborník len mávol rukou, ich efektívnosť je pochybná, krajina nemá čipy!

Hypersonické strely ako Putinova
FotoVideo

01.08.2022 13:54

MOSKVA - Ruský prezident Vladimír Putin koncom júla oznámil, že ruské námorníctvo dostane počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov nové hypersonické strely Zirkón. Ich hlavnou vlastnosťou je, že dokážu prekonať aj rýchlosť zvuku, čo mnohým môže zrejme nahnať strach. Oblasť ich nasadenia bude závisieť od ruských záujmov. Odborník má však o počte a aj... viac »


FOTO zo sanatória v Mariupole obletela svet: Deťom vypli vodu, elektrinu aj plyn! A takto skončili

FOTO zo sanatória v
Video

01.08.2022 09:30

KYJEV - V polovici marca vyliezol Oleksij Vološčuk na najvyššie poschodie rozostavaného domu v Mariupole, kde bolo ešte možné zachytiť mobilný signál. Prihlásil sa na Facebook a zverejnil tam fotografie devätnástich detí rôzneho veku. "Žijú v sanatóriu v pivnici a dojedajú posledné zásoby," napísal vtedy podľa BBC. viac »


VOJNA na Ukrajine Deň stopäťdesiaty ôsmy (31. júl 2022)

Vojnou zničený Charkov
FotoVideo

31.07.2022 06:08

KYJEV/MOSKVA - Rusi aj dnes opäť ostreľovali Charkov. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyzval na evakuáciu obyvateľov Doneckej oblasti, kde v posledných týždňoch došlo k ťažkým bojom medzi ozbrojenými silami Ukrajiny a Ruska. Informovala o tom agentúra AFP. viac »


Ukrajinský lekár mal prikázať podriadeným, aby kastrovali zajatých ruských vojakov: Sú to šváby!

Gennadij Druzenko podľa vlastných
Video

30.07.2022 18:00

KYJEV - Majiteľ mobilnej nemocnice vo vojnovej zóne na východnej Ukrajine povedal tamojšiemu televíznemu redaktorovi, že nariadil svojim lekárom, aby kastrovali zajatých ruských vojakov. Zdôvodnil to tým, že sú to len "šváby". Kvôli tomuto výroku čelí trestnému konaniu zo strany Ruska. viac »


Zima sa blíži, Ukrajina má PLÁN: Pred zimou vyhlásime evakuáciu! Nemáme čím kúriť

Zima sa blíži, Ukrajina
Video

30.07.2022 17:59

KYJEV - Ukrajina pred začiatkom vykurovacej sezóny vyhlási povinnú evakuáciu obyvateľov z neokupovaných častí Doneckej oblasti. Podľa agentúry Unian to oznámila ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková. viac »


VOJNA na Ukrajine Deň stopäťdesiaty siedmy (30. júl 2022)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
FotoVideo

30.07.2022 13:12

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok neskoro večer oznámil, že ostreľovanie väznice na separatistami ovládanom východe krajiny, kde sú zadržiavaní ukrajinskí vojaci, bolo úmyselným ruským vojnovým zločinom a vyžiadalo si vyše 50 životov. viac »


Ruský plynárenský koncern Gazprom pozastavil dodávky plynu do Lotyšska

Ruský plynárenský koncern Gazprom
Video

30.07.2022 10:26

MOSKVA- Ruský plynárenský koncern Gazprom v sobotu pozastavil dodávky plynu do Lotyšska. Ide o dôsledok rastúceho napätia medzi Moskvou a Západom v súvislosti s konfliktom na Ukrajine a sankciami voči Rusku. viac »


Prvý kontakt od začiatku vojny: Blinken predložil Lavrovovi návrh na prepustenie dvoch amerických občanov

Prvý kontakt od začiatku

29.07.2022 19:30

WASHINGTON - Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken absolvoval v piatok telefonický rozhovor so svojím ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom. Išlo o ich prvý kontakt od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu koncom februára. Blinken po rozhovore povedal médiám, že Lavrovovi predložil návrh na prepustenie dvoch amerických občanov zadržiavaných... viac »


FOTO Zelenskyj dohliadal na naloženie prvej lode ukrajinským obilím určeným na vývoz

FOTO Zelenskyj dohliadal na
Foto

29.07.2022 14:33

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v piatok prístav Čornomorsk na juhu Ukrajiny, aby dohliadol na naloženie prvej lode ukrajinským obilím určeným na vývoz. Oznámila to jeho kancelária. Správu sme prevzali od agentúry AFP. viac »


VOJNA na Ukrajine Deň stopäťdesiaty šiesty (29. júl 2022)

VOJNA na Ukrajine Deň

29.07.2022 05:54

KYJEV - Ukrajina včera oslávila po prvý raz nový štátny sviatok – Deň ukrajinskej štátnosti, pripomínajúci krst kniežaťa Vladimíra a celej Kyjevskej Rusi 28. júla 988. Vo svojom sviatočnom prejave vo Verchovnej rade ukrajinský prezident Zelenskyj vyhlásil, že budúcnosť si bude pamätať odpor Ukrajincov proti ruskej agresii a napokon aj ich víťazstvo. Situáciu sledujeme ONLINE. viac »


Prezidentka zatiaľ povolila službu v ukrajinskej armáde piatim Slovákom

Prezidentka zatiaľ povolila službu

28.07.2022 14:43

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová doteraz posudzovala 17 žiadostí občanov SR, ktorí prejavili záujem o službu v ukrajinskej armáde. Povolenie dala v piatich prípadoch, vo zvyšných 12 žiadosť o povolenie zamietla. Uviedol to riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta (KP) SR Jozef Matej. viac »


VOJNA na Ukrajine Deň stopäťdesiaty piaty (28. júl 2022)

Ukrajinskí vojaci v Charkove.
FotoVideo

28.07.2022 09:58

KYJEV - Ukrajina zvýši svoj export elektrickej energie do krajín Európskej únie, ktoré čelia energetickej kríze vyvolanej ruskou agresiou voči Kyjevu. V pravidelnom večernom prejave k národu to uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorého citovala agentúra AFP. viac »


Šialené VIDEO: Dvaja opití Rusi demolovali dopravné značky, lebo im pripomínali ukrajinskú vlajku

Dvaja opití Rusi pózujú
Video

27.07.2022 19:59

MOSKVA - To, že nacionalizmus môže viesť až k šialenstvu, dokumentovali dvaja ruskí patrioti. Tí začali na ulici demolovať dopravné značky pripomínajúce im svojimi farbami ukrajinskú vlajku. Asi aby ich skutok lepšie vynikol, jeden z nich si vyzliekol nohavice. viac »


V Bruseli padlo rozhodnutie! EÚ zníži spotrebu plynu: PRVÉ REAKCIE premiéra a ministra hospodárstva

V Bruseli padlo rozhodnutie!
FotoVideo

27.07.2022 08:44

BRATISLAVA - Zníženie spotreby plynu a jeho efektívnejšie využívanie je jednou z ďalších možnosti, ako znížiť závislosť od ruských energií a bojovať proti ruskej agresii, ako aj pomáhať zelenej transformácii. Myslí si to premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý víta, že Európska únia zostala v otázke plynu jednotná a solidárna. Informuje o tom na sociálnej sieti. viac »


VOJNA na Ukrajine Deň stopäťdesiaty štvrtý (27. júl 2022)

VOJNA na Ukrajine Deň
FotoVideo

27.07.2022 05:54

MOSKVA/KYJEV - Ozbrojené sily Ruskej federácie uskutočnia v dňoch 30. augusta až 5. septembra strategické cvičenia Východ-2022 (Vostok-2022). Podľa agentúry Reuters o tom v utorok informovalo ruské ministerstvo obrany. viac »


Špionážna aféra odhalená! Ruská tajná služba sa nechala napáliť: Prezradila ich sexica so slovenským pasom

Špionážna aféra odhalená! Ruská
FotoVideo

26.07.2022 16:00

MOSKVA/KYJEV - Ak vám prišli príbehy z niektorých televíznych zahraničných kriminálok ako zamotané či zložité, pripravte si poriadnu dávku pozornosti aj na prípad u našich vojnou zmietaných susedov na Ukrajine. Tamojšie tajné služby sa totiž dostali do stretu s tými ruskými z FSB (Federálna bezpečnostná služba Ruskej federácie). Hlavným terčom tu bol... viac »


VOJNA na Ukrajine Deň stopäťdesiaty tretí (26. júl 2022)

VOJNA na Ukrajine Deň
FotoVideo

26.07.2022 12:59

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval v pondelok Európu, aby podnikla odvetné opatrenia proti ruskej "vojne o plyn", a to tak, že posilní sankcie uvalené na Moskvu. Informuje o agentúra AFP. Situáciu sledujeme ONLINE. viac »


Najčítanejšie články