°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Priemyselný a technologický park pri Trnave začnú stavať v novembri

Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.10.2009 20:40

TRNAVA – Mesto Trnava už vybralo dodávateľa, ktorý zabezpečí výstavbu mestského priemyselného a technologického parku. Zákazku získala Skupina DÚHA – Trnavská stavebná spoločnosť. Ako vyplýva zo zmluvy, ktorú vo štvrtok podpísali s mestom, v novembri začnú s búracími prácami a s výstavbou priestorov pre podnikateľov.


Výstavba parku by mala trvať približne dva roky. Trnava na ňu získala dotáciu od Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) vo výške 95 percent z oprávnených nákladov projektu, čo predstavuje takmer 9,59 milióna eur. Mestský priemyselný a technologický park vznikne v takzvanej hnedej priemyselnej zóne, v areáli s výmerou 27 935 metrov štvorcových, v rámci ktorého postavia a zrekonštruujú niekoľko objektov.

Nachádzať sa tu má pavilón sofistikovanej výroby, pavilón výrobných buniek, výrobno-technologický a skladový pavilón. V priemyselnom a technologickom parku by malo nájsť zamestnanie približne 450 väčšinou vysokokvalifikovaných pracovníkov. Mesto má už teraz podpísanú zmluvu s viacerými investormi a s ďalšími rokujú.

Zastúpené by tu malo byť stavebníctvo, energetika, informačné technológie a iné odvetvia. Podľa primátora Trnavy Štefana Bošnáka sa ráta aj so spoluprácou s Automobilovým klastrom - západné Slovensko a s Centrom excelentnosti, ktoré má vzniknúť pri Materiálovo-technologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články