Rybár z mora vylovil 107-kilovú raju: Bolo to ako v Čeľustiach! | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Rybár z mora vylovil 107-kilovú raju: Bolo to ako v Čeľustiach!

 Rybár ulovil rekordnú raju s hmotnosťou 107 kilogramov
Rybár ulovil rekordnú raju s hmotnosťou 107 kilogramov
Zdroj: bbc.co.uk
24.04.2013 10:23

SARN - Istý David Griffiths z waleského Sarnu ulovil pri pobreží Škótska raju s hmotnosťou 107 kilogramov, čo je o 3,6 kilogramu viac než bol doterajší britský rekord. Jeho úlovok však nemôže byť oficiálne uznaný, pretože Griffiths raju neodvážil na brehu.


"Boli sme už pol dňa na mori a dovtedy som nechytil nič. A v tom sa zrazu začal navijak hýbať, bolo to ako v Čeľustiach. Raja sa držala pri dne v hĺbke asi 500 stôp. Po približne 30 minútach sa mi ju podarilo dostať 100 stôp od hladiny, vtedy sa však rozhodla ísť znova ku dnu. Bol to skutočný súboj. Po 90 minútach sa mi ju spolu s ďalšími troma chlapmi podarilo dostať do člna," uviedol Griffiths, ktorý zvyčajne chytá v riekach a na love rají bol iba druhý raz v živote.

 Rybár ulovil rekordnú
Zdroj: bbc.co.uk

"Merala 2,3 metra od špičky nosa po koniec chvosta a na šírku mala 1,8 metra. Pomocou porovnávacej tabuľky sme vypočítali jej približnú hmotnosť. Prekonala dovtedajší britský rekord, ale aby to bolo oficiálne, musel by som ju zabiť a odvážiť na brehu. S tým však nesúhlasím, a preto sme ju iba odfotili a pustili späť do mora," dodal. Griffithsa na tejto rybačke sprevádzal jeho syn William (12), ktorý tiež sám ulovil raju s hmotnosťou 51 kilogramov. 


Galéria

 Rybár ulovil rekordnú  Rybár ulovil rekordnú

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: bbc.co.uk/David Griffiths

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články