Štvrtok, 20. január 2022. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Revolúcia v kresťanstve: Ježiš mal vraj manželku, bola ňou táto žena!

Ježiš a Mária Magdaléna mali byť manželmiGaléria fotiek (3)
Ježiš a Mária Magdaléna mali byť manželmi
Zdroj: noquestionleftbehind.com

CAMBRIDGE - Vedci nedávno objavili starý papyrus, ktorý by mohol spôsobiť revolúciu v kresťanstve. Naznačuje totiž, že Ježiš a Mária Magdaléna boli manželia. To by znamenalo, že Syn Boží nežil v celibáte, ako sa doteraz tvrdilo.


Útržok vzácneho papyrusu je veľký len 8 x 4 centimetre. Na prednej strane je osem riadkový text, na zadnej šesťriadkový. Objavuje sa v ňom zmienka o tom, že spasiteľ nežil v slobodnom stave. V časti, kde sa prihovára svojim učeníkom, nazýva Máriu Magdalénu svojou manželkou a nasledovníčkou, s ktorou žije. Toto tvrdenie podkopáva dogmu o Ježišovom celibáte.

Revolúcia v kresťanstve: Ježiš
Galéria fotiek (3)
Nájdený papyrus by mohol zmeniť zmýšľanie kresťanov
Zdroj: examiner.com

Text, ktorý je písaný v staroegyptskom koptskom jazyku, už skúma profesorka teológie Karen Kingová. Chystá sa vykonať chemické testy a rozbor atramentu. Ak sa preukáže pravosť materiálu, zrúca to kresťanský ideál o sexuálnej abstinencii.

"Je možné, že ide o jedno z evanjelií. Ak sa naozaj dokáže, že sú to Kristove slová, bude to pre cirkev znamenať "menší" problém. Zároveň je však potrebné zdôrazniť, že prví kresťania intímny život pred uzatvorením manželstva neuznávali," vysvetlila Kingová.

 

 

 

ZDROJ: Daily Mail, np/FOTO: noquestionleftbehind.com; VIDEO: Youtube Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články