Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

KORONAVÍRUS V Pekingu našli malé ohnisko nákazy: Dva milióny ľudí zo štvrte musia podstúpiť testovanie

Ľudia v Pekingu čakajú v rade na testovanie na koronavírusGaléria fotiek (2)
Ľudia v Pekingu čakajú v rade na testovanie na koronavírus
Zdroj: SITA/AP Photo/Ng Han Guan

PEKING - Predstavitelia čínskej metropoly Peking v nedeľu oznámili, že na koronavírus otestujú dva milióny obyvateľov mestskej časti, v ktorej zaznamenali malé ohnisko infekcie. Informuje o tom agentúra AFP.


Oznámenie prišlo necelé dva týždne pred začiatkom zimných olympijských hier v Pekingu. V hlavnom meste za posledný týždeň zaznamenali 34 prípadov nákazy, šesť z nich v obvode Feng-tchaj v južnej časti mesta, kde v nedeľu začínajú testovať všetkých tamojších obyvateľov.

Ľudia v Pekingu čakajú
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Ng Han Guan

Počty infikovaných hlásené Čínou sú mimoriadne nízke v porovnaní s mnohými inými krajinami. Viaceré menšie ohniská po Číne sú však skúškou jej prísnej stratégie "nulovej tolerancie" covidu, od ktorej tamojšie úrady neupúšťajú ani v čase, keď sa zvyšok sveta postupne znovu otvára.

Pekinské olympijské hry sa začínajú 4. februára a do krajiny už prichádzajú zahraniční delegáti, pracovníci médií a niektorí športovci. V snahe zamedziť šíreniu koronavírusu Čína uzatvára olympiádu do striktne kontrolovanej "bubliny", kde budú tisíce účastníkov oddelené od miestneho obyvateľstva.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články