Utorok, 24. máj 2022. Meniny má Ela, Vanesa, zajtra Urban.

KORONAVÍRUS Zaočkovaní cestujúci do Anglicka už nebudú potrebovať test

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

LONDÝN - Testy na koronavírus pre úplne zaočkovaných cestujúcich prichádzajúcich do Anglicka sa rušia. Potvrdil to v pondelok britský premiér Boris Johnson, ktorého citovala televízia Sky News.


Správa prišla po tom, čo výkonní riaditelia najväčších leteckých spoločností v Spojenom kráľovstve vyzvali vládu, aby ukončila cestovné obmedzenia súvisiace s koronavírusom. Šéfovia aerolínií poukazovali na to, že variant koronavírusu omikron je už na ústupe, a argumentovali, že súčasné opatrenia majú "len obmedzený vplyv" na šírenie ochorenia COVID-19.

KORONAVÍRUS Zaočkovaní cestujúci do
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Getty Images

Od štvrtka budú v Anglicku zrušené covidpasy a povinné nosenie rúšok ani práca z domu. Osobitný vyslanec Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre covid David Nabarro pre Sky News opísal SARS-CoV-2 ako "veľmi nepríjemný a rafinovaný" vírus - a zdôraznil, že by sa k nemu nemalo pristupovať ako k bežnej chrípke, keďže je stále mimoriadne nebezpečný. "Môže ešte ďalej mutovať a vytvárať varianty. Už sme ich niekoľko zažili a vieme, že ďalšie sa čoskoro objavia," varoval Nabarro. 

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články