Utorok, 27. september 2022. Meniny má Cyprián, Damián, zajtra Václav.

Portugalsko eviduje za január takmer polovicu zo všetkých úmrtí na KORONAVÍRUS

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Gettyimages.com

LISABON - Portugalsko zaznamenalo v januári takmer polovicu zo všetkých úmrtí na koronavírus, ktoré v krajine potvrdili od začiatku pandémie. Informoval o tom v pondelok denník The Guardian.


V januári v Portugalsku podľa oficiálnych údajov podľahlo tomuto ochoreniu 5567 ľudí, čo predstavuje 44,7 percent zo všetkých potvrdených 12.482 úmrtí. Portugalsko má najvyššiu sedemdňovú incidenciu na svete - teda najviac infekcií na počet obyvateľov za sedem dní, píše The Guardian.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Krajina od nedele uzavrela svoje hranice s cieľom zabrániť ďalšiemu šíreniu vírusu a tamojšia vláda vydala nariadenie, na základe ktorého sa sprísnili kontroly na letiskách a v prístavoch. Opatrenie má platiť najbližších 15 dní.

Vláda pripísala nárast infekcií rozhodnutiu o uvoľnení obmedzení počas vianočného obdobia. Podľa nej môže za rýchlosť šírenia infekcie nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili v Británii. Portugalsko podľa údajov z Univerzity Johnsa Hopkinsa od začiatku pandémie zaznamenalo už 720.516 prípadov nákazy.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články